به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، فرزاد رستمی ظهر دوشنبه در نشست ستاد بازآفرینی محلات هدف استان بوشهر اظهار داشت: در ۱۲ شهر استان محلات ناکارآمد را داریم که در مجموع هزار و ۶۸۵ هکتار مساحت و ۱۸۳ هزار نفر جمعیت دارند.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد جمعیت ۱۲ شهر استان بوشهر در محلات ناکارآمد سکونت دارند خاطرنشان کرد: در شهرهای برازجان و بوشهر ۱۱ محله برای اجرای طرح‌های روبنایی و زیرساختی تعیین شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به صدور ۳۷۸ پروانه برای نوسازی واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده بیان کرد: در این راستا هزار ۵۹۰ واحد مسکونی احیا می‌شود.

اعمال تخفیف صدور پروانه ساختمانی

وی با تاکید بر لزوم اعمال تخفیف صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری‌ها به ویژه شهرداری بوشهر افزود :۱۲.۳ میلیارد ریال از پروژه‌ها در بافت ناکارآمد شهری برازجان، ۲۰ میلیارد ریال برای شهر بوشهر و ۸.۷ میلیارد ریال برای شهر خورموج مصوب شده است.

رستمی ادامه داد: در مجموع ۴۱ میلیارد ریال برای اجرای پروژه‌های دیوار حفاظتی، سرای محله، چمن مصنوعی ورزشی، سالن ورزشی، زیرساخت‌های عمران شهری، فضای بهداشتی، درمانی و آموزشی مصوب شده است.

وی با بیان اینکه از ۳۴ هزار و ۷۱۵ واحد مسکن مهر در استان بوشهر تاکنون ۳۱ هزار و ۶۵۷ واحد تکمیل و واگذار شده بیان کرد: دو هزار و ۳۲ واحد مسکونی مهر استان بوشهر امسال افتتاح و واگذار و ۵۲۸ واحد دیگر سال آینده تکمیل می‌شود.