به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سیدابراهیم سعیدی امام جمعه موقت دیلم دوشنبه شب در این مراسم جشن  ضمن تبریک عید قربان و دهه امامت و ولایت گفت: عید قربان روزعیدی بزرگ است ودراین روزحضرت ابراهیم (ع) جدبزرگوار حضرت رسول (ص ) سربلند ازماموریت بزرگ خویش بیرون آمد وبنده خاص پروردگار خویش وبه مقام والای امامت نائل شد.

وی با اشاره به اینکه روزدهم ذالحجه وعیدقربان روزخوشحالی وسروراست افزود: این روزیادآور جهاد بانفس و تجلی عشق و اطاعت محض در وجودپیامبری که درپی اندیشه های ناب دینی سرازپا نشناخته و بخاطرعظمت پروردگاروانجام دستور خداوندمتعال فرزندخویش رابه قربانگاه می برد است.

امام جمعه موقت دیلم یادآور شد: دراین مسیردوسویه یعنی عزم راسخ ابراهیم (ع) برای اطاعت محض وخالصانه وبی ریا از ذات پروردگارعالمیان ازیکسو و شیطنت مصرانه وسخت شیطان بزرگ جهت ایجاد انحراف درنیت خالصانه ابراهیم (ع) از سوی دیگر این پیامبرالهی توانست مخلص درگاه الهی شود .

وی اظهارداشت :یکی از مصادیق مهم عید قربان تقواست که در واقع  کشمکش بین غریزه و وظیفه است و خدای تبارک وتعالی انسان را به مسیرایمان هدایت میکند در حالی که هوای نفسانی به گناه منحرف میکند.

وی  با اشاره به  ایه جاهدو به اموالهم وانفسهم ادامه داد:نیت جهاد عین قربانی است و نکته ای که در این روز بسیار حائز اهمیت است دل بریدن ازارزشمندترین دارایها همانندحضرت ابراهیم(ع) از فرزندش و سیدالشهدا (ع) از همه بنی هاشم در روز عاشورا است.

امام جمعه موقت دیلم تصریح کرد: در استمرار راه ولایت باید ثابت قدم باشیم تا قربانی مورد پذیرش خدا واقع شود و لذا باید با هرچه در توان داریم در این راه  قربانی کنیم که گاهی قربانی با مال و مقام وگاهی بنا به فرموده ی امام صادق (ع) برای حل گرفتاری یک مسلمان آبرویتان را قربانی کنید.

فرماندار دیلم دراین مراسم ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه امامت و ولایت به همه مسلمانان و شیعیان گفت: این دهه فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ دینی ومذهبی است.

عبدالامیرقاسمی بااشاره به اینکه دهه ولایت دربرگیرنده دوعیدبزرگ مسلمانان است افزود: واقعه غدیر تمام کننده و کامل کننده رسالت پیامبراکرم (ص  و نقشه راه مسلمانان محسوب می شود.

وی با تاکید بر تبیین تمامی زوایای واقعه غدیر بیان کرد: اسلام دین جامعی است و به همین علت زعامت و ولایت در جامعه اسلامی اهمیت ویژه ای دارد و غدیر اثبات کننده این مدعا است.

فرماندارشهرستان دیلم درادامه سخنان خودبا اشاره به قرار گرفتن  درآستانه هفته دولت گفت: اتفاقات بسیارخوب و خدمات مطلوب وشایسته ای  رادرروزهای آتی درزمینه های مختلف شاهدخواهیم بود .

وی اظهارداشت : توسعه خدمات مطلوب  درهفته دولت باحضورمسئولین و مردم درشهرستان انجام خواهد گرفت و پیشرفت خوبی را در زمینه های مختلف شاهد خواهیم بود.

مداحی، مسابقه، دکلمه خوانی، شعرخوانی، ورزش باستانی و اجرای برنامه های متنوع از جمله بخش های دیگر این مراسم بود.