به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر سه‌شنبه در نشست با مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه دین است که باید به این حوزه توجه ویژه شود.

وی توسعه زیرساخت‌ها در استان را ضروری دانست و بیان کرد: هماهنگی‌ها و زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی استان بوشهر فراهم شده است.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: در راستای حوزه‌های علمیه در شهرستان‌های استان بوشهر با همدلی و همراهی مسئولان تلاش‌های خوبی صورت گرفته است و شاهد تحقق مطالب در این زمینه هستیم.

وی خواستار تسریع در تامین فضاهای حوزه علمیه استان بوشهر شد و خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های خوبی در حوزه‌های علمیه استان بوشهر ایجاد شده است و برخی از طرح‌ها در حوزه‌های علمیه نیمه تمام است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر لزوم همکاری همه مسئولان برای تسریع در تکمیل طرح‌های زیرساختی، ادامه داد: عدم تکمیل طرح‌های عمرانی سبب افزایش استهلاک سازه‌های آنها می‌شود.

وی افزود: در ساخت حوزه‌های علمیه استان بوشهر با همکاری مسئولان استان تلاش‌های خوبی صورت گرفته که ضمن قدردانی از خدمات ارائه شده، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در حوزه‌های علمیه باید در دستور کار قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر تکمیل فضاهای خوابگاهی حوزه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر گفت: اکنون طلبه‌های مشغول به تحصیل در این حوزه علمیه نیاز به خوابگاه دارند که تکمیل پروژه‌های نیمه تمام این مشکل را برطرف می‌کند.