به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه اظهار داشت: ائمه اطهار(ع) ما مسلمانان را سفارش کرده اند که هم‌نشین خوب انتخاب کنیم و از هم‌نشین بد پرهیز کنیم؛ حتی اگر فامیل یا صله رحم ما باشند از ارتباط صمیمی و نزدیک با او پرهیز کنیم.

وی اضافه کرد: در یک شهر افراد خوبی هستند که با خدا ارتباط دارند و خداوند به خاطر آنها عذاب از آن شهر دور می کند و ممکن است در یک جا هم عذاب الهی نازل می شود و خوب و بد با هم از بین می‌روند افرادی مومن و باتقوا که منتظر واقعی هستند باید خوش خلق باشند.

هاشمی نژاد با بیان فرازی از بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب گفت:‌ حضرت آقا در این بیانیه فرمودند در میان ملت‌های تحت ستم کمتر ملتی هست که دست به انقلاب بزند و در میان ملت هایی که بپا خاستند و انقلاب کردند کمتر ملتی هست که به اهداف و آرمان های انقلاب شان دست پیدا کرده اند. انقلاب پرشکوه ملت ایران مردمی ترین انقلاب است که چهل سال را پشت سر گذاشته و این از ایمان ایثار و بزرگی ملت ایران است.

وی یکی دیگر از موفقیت‌های انقلاب مردم ایران را در کنار زحمات ملت، ولی فقیه و رهبری امام راحل و امام حاضر انقلاب دانستند که استقامت و ایثار ملت را تقویت کرد باید به خود ببالیم که در این کشور زندگی می کنیم این انقلاب با آرمان های گرانسنگ خود به پیش می رود.

امام جمعه عسلویه با تبریک فرا رسیدن عید غدیر و دهه ولایت افزود: این دهه پر افتخار را باید گرامی بداریم، غدیر عید امامت و ولایت است، غدیر خوب برای مسلمانان تبیین نشده است. غدیر کانون جوشان نبوت محمدی و ولایت علوی است. یک تاریخ سرنوشت ساز و انسان ساز است.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) در غدیر فرمودند که علی با حق است و حق با علی است و رحمت خدا شامل کسی می شود که از او تبعیت کند اهل ایمان او را تصدیق می کنند.

هاشمی‌نژاد افزود: باید تبلیغ غدیر کنیم و از مردم و مسئولین می خواهم در برنامه های غدیر مجدانه شرکت فعال و گسترده داشته باشند. لبیک بگوییم و برای غدیر همت کنیم چراکه غدیر کانون و محور وحدت مسلمانان است.

وی تاکید کرد: اگر مسلمان غدیر را درک کرده بودند عاشورا اتفاق نمی‌افتاد. خطبه غدیر در مساجد خوانده شود و همه در چهار برنامه شاخص دهه ولایت در بیدخون، بساتین و حسینیه صاحب الزمان و حسینیه فاطمه الزهراء عسلویه شرکت پر شور داشته باشند.