مشاور رئیس جمهوری مستعفی یمن در سخنانی گفت که “یمنی‌ها اعتمادشان به ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان را از دست داده‌اند.”

به گزارش بوشکان نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، عبدالملک المخلافی، مشاور عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن در صفحه اختصاصی خود در توییتر نوشت: درگیری‌ها در عدن موجب شده تا اعتماد یمنی‌ها به ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی از بین برود.

وی افزود: ائتلاف عربی در جریان حوادثی که در عدن رخ می‌دهد و خطرات آن و حتی مشارکت برخی از اعضای آن در این اتفاقات قرار دارد اما نخستین مسأله‌ای که ائتلاف باید بداند آن است که یمنی‌ها اعتماد خود را به این ائتلاف از دست داده‌اند، ائتلافی که پیشتر آن را تأیید کرده و به آن مشروعیت داده‌ بودند.

مشاور منصور هادی در ادامه تأکید کرد که بدون تردید سلب اعتماد یمنی‌ها از ائتلاف متجاوز عربی نتایجی به دنبال دارد که باید به این نتایج اندیشید.

المخلافی همچنین از دولت مستعفی و تمامی احزاب سیاسی یمن خواست تا به منظور دستیابی به یک “دیدگاه جدی برای نجات یمن” بررسی کامل و همه جانبه‌ای از همه تحولاتی که این کشور از ابتدای بحران در سال ۲۰۱۴ تجربه کرده است، انجام دهند.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که نیروهای شورای انتقالی جنوب یمن مورد حمایت امارات طی چند روز درگیری با نیروهای گارد ریاست جمهوری مستعفی این کشور که توسط عربستان حمایت می‌شود، موفق شدند کنترل مواضع دولت منصور هادی در عدن را به دست بگیرند.

انتهای پیام