به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، رسول رستمی دوشنبه شب در نشست شورای اداری شهرستان گناوه  اظهار داشت: طرح ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته در کشور در دفتر مقام معظم رهبری کلید خورد وزیرکشور متولی آن تعیین شده است تا با رویکرد علمی و دانش بنیان در حوزه های مختلف توسعه ای بتوان برنامه ریزی کرد و این شهرستان ها را الگویی براساس شاخص های کمی و کیفی قرار داد و آن را به شهرستان های دیگر گسترش داد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری بوشهر افزود:  شهرستان گناوه به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان‌کمتر توسعه یافته کشور قرار گرفته ولی این  به‌معنای محرومیت این شهرستان نیست بلکه هدف از آن توسعه همه جانبه و فراگیر در این شهرستان است تا بتوان این ظرفیت را برای توسعه کرانه های شمالی خلیج فارس و استان بوشهر در نظر گرفت.

وی اظهار داشت: شهرستان گناوه دارای ظرفیت و قابلیت‌های فراوانی در حوزه های مختلف است که  برای بهره برداری مناسب از این فرصت ها باید برنامه ریزی  کرد تا از این فرصت‌ها استفاده بهینه شود.

رستمی تصریح کرد: اجرای این طرح مورد تاکید ویژه استاندار است و به منظور اجرای این طرح در شهرستان گناوه، نشست‌های متعددی با رویکردهای چند وجهی پیش بینی شده است که هم به زیرساخت ها و ارتقای آن توجه ویژه می شود و هم به ارتقای مسایل اجتماعی در شهر و روستاهای شهرستان گناوه نگاه خاصی می‌شود.

وی بیان کرد: در سطح کشور وزیر کشور و همه هیئت دولت این طرح را مدنظر قرار داده اند و در هر بخشی از حوزه ها تکلیفی در وزارت خانه ها برای این طرح تعریف شده است.

وی ادامه داد:  در استان بوشهر نیز برای استفاده هر چه بیشتر از این موقعیت و نتیجه بخش بودن این طرح اتاق فکری از نخبگان استان تشکیل وکمیته هایی مختلف ایجاد و نشست‌های متعددی با دستگاه‌های اجرایی برگزار و مسئولیت‌ها و ماموریت آنان تا پایان سال و برنامه ششم توسعه تدوین و مشخص می‌شود.

وی گفت: کار اصلی این طرح در شهرستان به مدیریت فرماندار است که خوشبختانه فرماندار گناوه هم تجربه و تعهد و توانایی و مدیریت لازم را در این زمینه دارد و تعامل خوبی بین دستگاه های مختلف وجود دارد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری بوشهر یادآور شد: ظرفیت ملی، استانی و شهرستانی در بخش های نهادی،مردمی و بخش دولتی همه در کنار هم برای توسعه شهرستان قرار گرفته اند .

 مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان بوشهر افزود: تعیین شهرستان گناوه در جمع ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته فرصت بسیار مناسبی برای این شهرستان است و مسئولان و مردم  باید از این فرصت پیش آمده در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان گناوه نهایت استفاده را داشته باشند.

وی بیان کرد: هر برنامه و طرح مناسب و خوبی که قرار باشد در  آینده در استان بوشهر اجرا شود از شهرستان گناوه به عنوان پایلوت شروع می‌شود و علاقمندیم که مدل را در توسعه  شهری و روستایی  و موضوعات فراگیرتوسعه با مدل گناوه در سطح استان  پیاده کنیم .

در  این جلسه از آزاده سرافراز حجت اله احمدی رئیس اداره مخابرات شهرستان گناوه به مناسبت سالگرد ورود پیروزمندانه آزادگان به میهن اسلامی  تجلیل شد.