به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید حسین حسینی ظهر یکشنبه در جلسه کارگروه تسهیل رفع موانع تولید استان بوشهر اظهار داشت: امسال تاکنون ۳۰ واحد برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کرده‌اند، این واحدها درخواست ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات دارند که تاکنون هشت میلیارد تومان آن پرداخت‌شده است.

وی تصریح کرد: ۲۹۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از تولید و بنگاه‌های اقتصادی تصویب‌شده که از این میزان ۲۰ هزار میلیارد تومان سهمیه تبصره ۱۸ قانون بودجه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: سهمیه تبصره ۱۸ استان‌ها هنوز ابلاغ نشده، این اعتبار مشکل سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی برطرف می‌کند.

وی، با اشاره به اجرای ناحیه صنعتی سرتل بوشهر و استقرار صنایع دریایی در آن تصریح کرد: در یک مقطعی بر اساس تصمیمات، غیر از طرح‌های صنایع دریایی با تغییر کاربری طرح‌های گردشگری اجراء شد که لازم است که طرح تخصصی صنایع دریایی در ناحیه صنعتی سرتل سوق داده شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر خاطرنشان کرد: سند زیست‌محیطی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر تدوین و تصویب می‌شود و با تهیه این سند، طرح‌های مهم تولیدی و سرمایه‌گذاری در عرصه‌های صنایع پایین‌دستی، نفت گاز و پتروشیمی اجرایی می‌شود که متقاضیان فراوانی دارد

وی تصریح کرد: تصویب اصلاح قانون صدور چک امتیاز ویژه برای چک‌های برگشتی تولیدکنندگان دارد به‌گونه‌ای که تصویب آیین‌نامه قانون چک برای بنگاه‌های اقتصادی در راستای حمایت از تولید نقش مهمی دارد.