به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، مرضیه هاشمی صبح چهارشنبه در پنجمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی در بوشهر اظهار داشت: آمریکا در نقاط مختلف دنیا جنایاتی را مرتکب شده است که به خوبی قابل مشاهده است.

وی با اشاره به اینکه برخی از سر ناآگاهی به دنبال توجیه جنایات آمریکایی‌ها هستند اضافه کرد: در کشور آمریکا نگاه امنیتی و تحقیرآمیزی نسبت به سیاه‌پوست‌ها وجود دارد و به شدت تحت کنترل هستند.

هاشمی این نوع نگاه را نشانی از وضعیت حقوق بشر آمریکایی دانست و بیان کرد: در آمریکا سپاه‌پوستان بدون هیچ بهانه‌ای کشته می‌شوند و کسی هم به فریاد آنها نمی‌رسد و کسانی که این جنایات را بیان می‌کنند نیز دستگیر و زندانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا است، تصریح کرد: آمریکایی ها با وجود جنایات متعددی که در کشورهای مختلف به جای گذاشته‌اند، همچنان مدعی دفاع از حقوق بشر هم هستند.

خبرنگار بازداشت‌شده پرس تی وی در آمریکا با اشاره به هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران با ۳۰۰ سرنشین خاطرنشان کرد: آمریکا به جای عذرخواهی، از فرمانده ناو منفجر کننده هواپیما قدردانی می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه باید از کسانی که در جبهه حق علیه باطل در حال فعالیت هستند، حمایت کنیم، افزود: همه باید در راستای مبارزه با استکبار جهانی در این مسیر قدم برداریم.