به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر چهارشنبه در پنجمین نشست تخصصی «حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری» اظهار داشت: آمریکایی‌ها همه شاخص‌های حقوق بشر را نقض کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا ناقض حقوق بشر و تهدید کننده حقوق جامعه انسانی است اضافه کرد: آمریکا تلاش می‌کند که چهره واقعی خود را عرصه جنایت‌کاری پنهان کند ولی در همه ابعاد بزرگترین جنایت کار است.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: در نقاط مختلف دنیا شاهد جنایت‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی علیه بشریت هستیم و این چهره جنایت‌کارانه را به وضوح می‌توان دید.

وی با اشاره به اینکه افول سیطره آمریکا پرشتاب در جهان دیده می‌شود خاطرنشان کرد: به زودی شاهد تمدنی نوین در جهان خواهیم بود و نظمی که آمریکا در جهان مهندسی و طراحی کرده می‌شکند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه افول آمریکا باعث آزادی و نجات انسان از سلطه و اضمحلال می‌شود، افزود: آمریکا خوی استکباری خود را به روش‌های مختلفی در سطح جهان اعمال کرده است.

وی تحریم‌های اقتصادی را نشان از افول و شکست استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا دانست و تصریح کرد: تحریم اقتصادی آخرین تیر یک کشور استکباری است که به عنوان یک مبادله باخت – باخت محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی ترسیم‌شده توسط رهبر معظم انقلاب تحریم‌های دشمنان را در هم شکسته است، گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در شکست تحریم‌های اقتصادی نقش بسیار مهمی دارد.