به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام رضا جمالی در خطبه های نماز جمعه این هفته اهرم  ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی با اشاره به  بیانات مقام معظم رهبری در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشکده افسری امام حسین (ع) اظهار داشت: ترس امروز دشمنان از نظام جمهوری اسلامی ایران صرفا مسئله صنایع  خاص موشکی و امثالهم نیست.

وی اضافه کرد: گرچه اینها در جای خود مهم و ارزشمند است اما مسئله مهم تربیت جوان مومن، فداکار  و پر انگیزه است که این مهم‌ترین عامل در بازدارندگی دشمنان است.

امام جمعه موقت اهرم بیان کرد: باید قدرت‌ها صرفاً در یک مسئله و موضوع خاص جمع نشود، باید شامل همه جوانب علمی، تخصصی، کار آفرینی برای جوانان، قدرت نمایی و ایستادگی مستحکم در برابر دشمنان اسلام و نظام باشد.

وی ادامه داد: اگر امروز قدرت نداشته باشیم و نتوانیم در برابر ظلم و ستم  استکبار بایستیم قطعاً در آینده هم حرفی برای گفتم نخواهیم داشت.

جمالی یادآور شد: امروز فضای تعامل ارزنده، بسیار مهم است، اما یک ملت و جمعیتی زمانی می‌تواند مباحثه، مذاکرات و تعاملات داشته باشد که پشتوانه قوی مردمی در زمینه های متعدد صنایع نظامی، اقتصادی و سیاسی داشته باشد.

امام جمعه موقت اهرم خاطرنشان کرد: امروز مسئله تولید، ابداع و اختراع نیاز جامعه است. باید به جوانان اتکا کرد که تا کنون مسئولین چنین رفتار کرده‌اند و از این به بعد نیز با قدرت بیشتری علی الخصوص  بعد از بیانه گام دوم انقلاب  انجام شود.

جمالی با اشاره به دستگیری روح الله زم، سر شبکه آمد نیوز بیان کرد: امروز در فضای مجازی که در برخی مواقع در برابر نظام قد علم کرده است، باید با یک قدرت بسیار  قوی ورود کرد. از نیروهای مخلص اطلاعات سپاه که این موفقیت بزرگ را بدست آوردند، تشکر می کنم.

امام جمعه موقت اهرم یاد آورشد: اگر بخواهیم انقلاب اسلامی را به جایگاه حقیقی و واقعی خود برسانیم باید به جوانان جهادی و انقلابی اتکا و اعتماد کنیم.

وی گفت: امروز در استان، شهرستان تنگستان شاهدیم که کارهای بزرگی و ارزش مندی در زمینه پیشرفت جامعه انجام شده، البته کمبودهایی نیز وجود دارد که در راس آن مسئولین تلاش می کنند تا کمبودها برطرف شود و در کنار آنها نیاز است مردم شریف برای برطرف کردن نواقص همکاری بیشتری داشته باشند.

جمالی با اشاره به راهپیمایی اربعین که نمایش قدرت مسلمانان است، بیان کرد: راهپیمایی اربعین مسئله‌ای فرا دینی و فرا مذهبی است. همه کسانی که آزادگی را دوست دارند و عظمت و جایگاه امام حسین (ع) را درک کرده‌اند و ایستادگی در مقابل ظلم را درک کرده‌اند، می‌دانند که این راهپیمایی همبستگی مسلمانان را، معرفت و محبت به اهل بیت را نشان می دهد.