به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، احمد لطفی صبح دوشنبه در نشست با مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از خدمات دولت در قالب‌های مختلف از درگاه‌های الکترونیک می‌گذرد، طی دو سال گذشته زمینه‌های لازم برای استفاده از مددجویان این نهاد از خدمات الکترونیکی فراهم‌شده است.

لطفی ادامه داد: ازآنجاکه داشتن کارت ملی هوشمند برای هر فرد ایرانی الزامی است از تمامی امکانات این نهاد برای نام‌نویسی افراد فاقد کارت ملی استفاده می‌شود.

استقرار واحدهای سیار ثبت احوال در کمیته امداد

وی با اعلام حمایت این نهاد از جمعیت ۱۰۰ هزارنفری در قالب ۳۹هزار خانوار، گفت: وجود ۱۰۰ مرکز نیکوکاری با کارکرد و مدیریت مردمی در کنار ۱۹ اداره مستقل این نهاد در استان می‌تواند زمینه‌های لازم برای استقرار واحدهای سیار ثبت احوال برای نام‌نویسی کارت ملی را فراهم سازد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر عنوان کرد: یکی از دستگاه‌های مؤثر با جایگاه بالا در سیستم اداری ثبت احوال است که از زمان تولد تا مرگ افراد به شکل دقیق اطلاعات آماری افراد را رصد می‌کند.

وی افزود: ارائه آمارهای دقیق برای برنامه‌ریزی‌های کلان از جمله مهم‌ترین کارکرد این سازمان است که نشان از کارایی جایگاه این مجموعه در نظام خدمات عمومی کشور است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر خاطرنشان کرد: اگر چه بخشی از مددجویان این نهاد مسن هستند اما ساختار دولت الکترونیک به‌گونه‌ای است که تمامی سنین را در برمی‌گیرد و نیاز است که زیرساخت‌ها برای استفاده از این افراد نیز مهیا شود.