به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالکریم گراوند صبح پنجشنبه در نشست با علما و روحانیون شهرستان عسلویه اظهار داشت: در سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان بوشهر مصوبات خوبی را داشتیم که ۵۱۳ میلیارد تومان اعتبارات سفر تاکنون تخصیص یافته است.

وی با اشاره به تخصیص اعتبارات مورد نیاز اسکله کنگان و انجام مراحل مناقصه آن خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های مهم برای مقابله با آلودگی در پارس جنوبی در جریان است استقرار نظام پایش زیست محیطی در منطقه عسلویه است.

استاندار بوشهر با اشاره به ابلاغ ۱۰ میلیارد تومان برای نظام پایش زیست محیطی در منطقه عسلویه بیان کرد: برای رفع مشکلات زیست محیطی تلاش‌های گسترده‌ای صورت گرفته است و دولت دغدغه جدی در این زمینه دارد.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه ملی رفع آلایندگی ‌عسلویه تصریح کرد: جلسات کارگروه ملی رفع آلایندگی ‌در استان و کشور تشکیل شده است و اقدامات اساسی برای رفع آلیندگی شهرستان‌ها در دستور کار است.

گراوند با اشاره به اجرای بدون وقفه پروژه‌های استان بوشهر با وجود محدودیت‌های اعتباری تاکید کرد: یکی از مهمترین برنامه‌ها در استان بوشهر رفع جیره‌بندی آب است که پروژه‌های متعددی در این زمینه در دست اجرا است و برای اولین بار جیره‌بندی در بوشهر حذف شد.

وی به وحدت شیعه و سنی در نقاط مختلف استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: همزیستی مصالحت‌آمیز و اتحاد در شهرستان عسلویه سبب فراهم شدن زمینه توسعه و پیشرفت و تحقق مطالبات مردم شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه باید از همه ظرفیت‌ها برای افزایش امید در جاممعه استفاده شود، افزود: امیدآفرینی زمینه تحقق مطالبات مردم و پیشرفت و توسعه است و برای تقویت امید در جامعه تلاش شود.