خورشید گزدرازی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تخلیه کالاهای اساسی از طریق کشتی‌های تجاری در بندر بوشهر منوط به افزایش عمق اسکله این بندر است.

وی تصریح کرد: عمق اسکله‌های بندر بوشهر جوابگوی کشتی‌های تجاری بالای ۱۰ هزار تن نبوده بنابراین برای پذیرش کشتی‌های ۳۰ هزار تنی باید عمق این اسکله‌ها به بالای ۱۲ متر افزایش داده شود.

گزدرازی با اشاره به اینکه رونق تجارت در بندر بوشهر با افزایش عمق اسکله‌های آن محقق می‌شود افزود: بوشهر همواره در ادوار تاریخی به‌عنوان دروازه تجاری و اقتصادی ایران بوده است چراکه مبادلات تجاری از طریق بندر بوشهر با کشورهای مختلف حاشیه خلیج‌فارس و دیگر بنادر جهان از رونق خاصی برخوردار بود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر اظهار داشت: با تکمیل طرح لایروبی بندر بوشهر عمق بندر بوشهر به ۱۰.۵ تا ۱۱ متر افزایش می‌یابد که جوابگوی حداکثر کشتی‌های ۲۰ تا ۲۵ هزار تنی است.

گزدرازی به استقرار کشتی گردشگری و تجاری گراندفری در بندر بوشهر پرداخت و تأکید کرد: برای فعال شدن این کشتی در مسیر دوحه قطر به بندر بوشهر تأمین سوخت شناور به قیمت یارانه‌ای است.

وی از افتتاح دومین جشنواره و نمایشگاه ملی خرما و صنایع وابسته در بوشهر ۲۳ آبان با حضور وزیر جهاد کشاورزی خبر داد و خاطرنشان کرد: در این جشنواره و نمایشگاه باعرضه فناوری‌های جدید در صنعت تولید و بسته‌بندی، روش‌های نوین برای بازاریابی و افزایش صادرات این محصول آموزش داده می‌شود.