رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: تمام راه‌های مواصلاتی روستایی و جاده‌های اصلی استان آذربایجان شرقی و مناطق زلزله زده باز است و هیچ مشکلی از نظر انسداد این راه‌ها وجود ندارد.

عبدالهاشم حسن نیا – رئیسای – درباره آخرین وضعیت راه‌های مواصلاتی به مناطق زلزله زده در استان آذربایجان شرقی به ایسنا گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی در حوزه راه‌های روستایی و جاده‌های اصلی و ابنیه در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی وجود ندارد و همه راه‌ها باز هستند.

وی افزود: برخی از راه‌های مواصلاتی در شهرستان میانه به دلیل ریزش کوه مسدود شده بود که با تلاش پرسنل سازمان راهداری این راه‌ها هم اکنون بازگشایی شده است و هیچ مشکلی تاکنون در زمینه پل‌ها، تونل‌ها و ابنیه راه‌های مواصلاتی به این استان وجود ندارد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: اداره کل راهداری استان آذربایجان شرقی و استان‌های هم جوار آن در حالت آماده باش کامل قرار دارند و در صورت بروز هر گونه مشکل به سرعت اقدام خواهد شد.

سازمان راهداری اعلام کرد: پس از وقوع زلزله شب گذشته که باعث ریزش کوه در محور بستان اباد – میانه – سرچم در سه مقطع گردید بلافاصله دو اکیپ راهداری  شامل لودر گریدر و کامیون کمپرسی به محور اعزام شدند و نسبت به پاکسازی محور اقدام کردند.

علاوه براین گروه‌های ارزیاب به همراه گشت های راهداری نسبت به گشت زنی و بازدید از محورهای مناطق زلزله زده به منظور بازدید از راهها و ابنیه فنی و برآورد خسارت به منطقه اعزام که تا کنون هیچ گونه خسارتی گزارش نشده است.

در حال حاضر کلیه محورهای استان جهت امدادرسانی و تردد عادی مردم باز است و هیچگونه انسدادی گزارش نشده و تعداد ۲۰۰ دستگاه ماشین الات مختلف راهداری شامل لودر گریدر و بیل مکانیکی  و کامیون کمپرسی به همراه عوامل راهداری در آماده باش کامل  قرار داشته و آمادگی لازم را جهت کمک به مردم زلزله زده دارند ضمنا تعداد سه دستگاه لودر گریدر و بیل مکانیکی جهت کمک به مردم زلزله زده روستای ورنکش میانه به همراه ۱۰ نفر نیروی راهدار به محل اعزام شدند.

 شب گذشته ساعت حدود ۲ بامداد زلزله‌ای به قدرت ۵.۹ ریشتر در استان آذربایجان شرقی رخ داد که بر اساس آخرین اطلاعات و اخبار رسیده تاکنون پنج نفر جان خود  از دست داده اند و حدود ۳۸۰ نفر مصدوم شده‌اند که بیشتر مصدومان به صورت سرپایی درمان و ۱۷ نفر از زلزله زده‌ها در بیمارستانها بستری شده‌اند. امداد رسانی به آسیب دیدگان این مناطق ادامه دارد.

انتهای پیام