به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، علی جمادی ظهر سه‌شنبه در نشست هم‌اندیشی با  حضور اساتید دانشگاه‌های استان بوشهر اظهار داشت: آموزش و  به‌کارگیری علم و دانش در دستگاه قضایی به عنوان مهم‌ترین ابزار است.

وی بیان کرد: قاضی باید همیشه بروز باشد و اگر اینگونه نباشد نمی‌تواند یک قضاوت به هنگام و با اطلاعات کافی نسبت به بخش‌های مختلف انجام دهد، در این راستا دستگاه قضایی آموزش مستمر ضمن خدمت نیز در دستور کار خود قرار داده است.

جمادی بیان کرد: اعتمادسازی در بخش‌های مختلف جامعه و افزایش اعتماد عمومی، کاهش حجم زیاد پرونده‌های قضایی و اتخاذ تدبیر مناسب برای کاهش ورودی پرونده‌ها از جمله مواردی که در سند تحول قضایی که بر اساس گام دوم انقلاب پایه‌ریزی شده است.

وی تصریح کرد: کاهش چشمگیر جمعیت کیفری، برخورد قاطعانه با مفاسد درون سازمانی و برون‌سازمانی، احیای حقوق عامه، تکریم مراجعان و بخش‌های متنوع دیگر از دیگر موارد سند تحول قضایی است.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: یکی از  بخش‌های سند تحول قضایی ارتباط دستگاه قضایی با جامعه، مردم و نخبگان  است.

جمادی افزود: ایجاد فضای تعاملی که موجب آشنایی با دغدغه‌ها و مشکلات حقوقدانان می‌شود و می‌توان گام‌های بهتری در راستای هم‌افزایی برداشت از جمله اهداف برگزاری نشست هم‌اندیشی  نخبگان، حقوقدانان و هیئت‌علمی و اساتید دانشگاه است.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر خاطرنشان کرد: از یافته‌های علمی و نقطه نظرات نخبگان و اساتید هیئت‌علمی به عنوان مصوبات یا طرح‌های کارشناسی در دستگاه قضایی استان استفاده می‌کنیم.

به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، نشست هم‌اندیشی رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر حضور اساتید هیئت‌علمی و نخبگان حقوق دانشگاه‌ها و دانشکده‌های حقوق در سطح استان در دانشگاه پیام نور استان بوشهر برگزار و در خصوص موضوعات مرتبط با تحول در دستگاه قضایی بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت.

در این نشست در ارتباط با بحث تحول و قوانین و مقررات قضا زدایی، حبس زدایی، کاهش جمعیت کیفری، پیشگیری از وقوع جرم، آسیب‌های اجتماعی، صلح و سازش و میانجی‌گری، داوری، کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگستری، رفع اطاله دادرسی، برخورد قاطعانه با مفاسد درون سازمانی و برون‌سازمانی، احیای حقوق عامه، تکریم مراجعان با استفاده از نظریات اساتید و نخبگان حقوقی بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت.