به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آنیتا مظفری ظهر سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران با گرامیداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی اظهار داشت: تقارن مبارکی بین هفته کتاب و هفته وحدت وجود دارد که امسال برای دومین سال پیاپی جشن‌های بهار مهربانی در استان برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: این جشن‌ها بسیار باشکوه برنامه‌ریزی شده است و بسیاری از برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی در راستای معرفی پیامبر مهربانی طراحی و تدوین شده است.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در قالب این جشن‌ها برنامه‌هایی همچون همایش بزرگ قرآنی و تقدیر از حفاظان قرآن برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری دیدار با مردم و علمای اهل سنت بوشهر خبر داد و بیان کرد: برپایی محافل انس با قرآن با حضور قاریان اهل سنت و کرسی تلاوت و اذان‌گویی با حضور قاریان از دیگر برنامه‌ها است.

مظفری ادامه داد: نشست مدیران مراکز و موسسات قرآن و عترت استان بوشهر، جشن میلاد همراه با محفل قرآنی، اجرای طرح علمی پژوهشی مطالعه مرتبط با شهدا، رونمایی از کتاب تربیت اجتماعی، دوره آموزشی نماز ویژه مهدها از دیگر برنامه‌ها است.

وی از برگزاری نمایش رازبری خبر داد و افزود: کارگاه داستان‌نویسی و نقد آثار کودکان و نوجوانان، کارگاه نمایشنامه‌نویسی با موضوع پیامبر مهربانی از دیگر برنامه‌ههای جشن مهربانی در استان بوشهر است.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: این برنامه‌ها هم در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و هم در راستای ترویج فرهنگ مهربانی است و مردم در این برنامه‌ها نقش مهم و تاثیرگذاری دارند و برنامه‌ها به صورت مردمی برگزار می‌شوند.

وی از برگزاری ایستگاه‌های کتاب و نقاشی خبر داد و گفت: تلاش شده است تا این برنامه‌ها به گونه‌ای برگزار شود که همه افراد حتی در مناطق کم‌برخوردار هم بتوانند از این برنامه‌ها استفاده لازم را ببرند.