به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر پنجشنبه در نشست تخصصی مدیریت فعالیت‌های قرآنی استان بوشهر با تبریک هفته وحدت اظهار داشت: باید درآمدزایی درونی در مؤسسات قرآنی حاصل شود.

وی تصریح کرد: مدیریت اقتصاد مؤسسات فرهنگی و قرآنی مهم‌ترین دغدغه و مشکل این مراکز است که مؤسسات قرآنی باید حتماً مردمی باشند، چنانچه مقام معظم رهبری هم بر حمایت و مستقل بودن این مؤسسات تأکید داشته و دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر به راه‌های جذب اعتبارات برای مؤسسات قرآنی اشاره کرد و گفت: هزینه حاصل از زکات، وجوهات شرعی موقوفات قرآنی و تسهیلات وام برخی نهادها از طرح‌هایی است که می‌توان برای اعتبارات فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی استفاده کرد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه مؤسسه‌های قرآنی از درآمد حاصل از زکات استفاده کنند اضافه کرد: نظام اسلامی جز با مدیریت قرآنی و اهل‌بیت مقدور نیست.

وی بیان کرد: قرآن حلقه واسطه خداوند با انسان است و جامعه‌ای که انس با قرآن ندارد، حلقه اتصال با خداوند را ندارد.

صفایی بوشهری با اشاره به اینکه باید برای مدیریت جذب اعتبارات اقتصادی مردمی برنامه‌ریزی کرد و گفت: مردم بوشهر در حوزه انفاق سرآمد هستند و در همین راستا بوشهر برترین استان در حوزه پرداخت صدقات به کمیته امداد در کشور به شمار می‌رود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: محصولات و صنایع‌دستی باید با نگاه قرآنی توسط فعالین قرآنی تولیدشده و به مردم ارائه شود.