به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالله نادری صبح سه‌شنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان دشتی اظهار داشت: سامانه بارشی که از چند روز گذشته وارد استان شده خوشحالی مردم و کشاورزان را به همراه داشته است.

وی افزود: متوسط بارندگی این سامانه در سطح شهرستان ۷۱ میلیمتر بوده که بیشترین آن مربوط به ایستگاه شهر شنبه با ۸۲ میلیمتر بوده است.

نادری ادامه داد: متوسط بارندگی سال آبی در سطح شهرستان ۷۸ میلیمتر بوده است که بیشترین آن مربوط به کنار بندک با ۹۱ میلیمتر بوده است.

نادری ادامه داد: جلسات مدیریت بحران یکی از جلسات مهم است که باید توجه جدی به آن صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: در زمینه مقاوم سازی منازل مسکونی توجه جدی صورت گرفته شود هر چند شهرستان در این زمینه رتبه اول استان به خود اختصاص داده و از نرم کشور بالاتر است ولی کافی نیست.

فرماندار دشتی خاطر نشان کرد: شهرداری‌ها تجهیزات مورد نیاز برای خاموش کردن آتش در ساختمان های چند طبقه‌ای در سطح شهرها پیش بینی کنند.

نادری بر ضرورت تسریع در تدوین سند جامع زلزله در راستای پیش‌بینی‌های لازم در مواقع بحران تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: در زمان بحران باید از ظرفیت ها و امکانات منطقه استفاده کنیم.

نادری با تاکید بر اینکه آموزش را جدی بگیریم، گفت: دستگاه‌های اجرایی در طول سال مانورهای مختلفی برگزار کنند تا آمادگی نیروها حفظ شود.

وی با بیان اینکه شش آذر ماه مانور ایمنی در مدارس به صورت سراسری برگزار می شود، تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی در این مانور مشارکت داشته باشند.