امروز: جمعه, ۷ آبان , ۱۳۹۵.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۲ | کد خبر : 82
     
 • مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: کارخزانه گیری گوجه‌فرنگی از گلخانه‌های تولید نشای استان بوشهر آغاز شد. به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر،فرهود ملک‌زاده صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال گذشته بیش از ۴۰۰ میلیون قطعه نشاء تولید شد که پیش‌بینی می کنیم با توجه به درخواست کشاورزان…

  مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: کارخزانه گیری گوجه‌فرنگی از گلخانه‌های تولید نشای استان بوشهر آغاز شد.

  به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر،فرهود ملک‌زاده صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال گذشته بیش از ۴۰۰ میلیون قطعه نشاء تولید شد که پیش‌بینی می کنیم با توجه به درخواست کشاورزان سایر استان‌ها، در سال جاری بیش از۴۵۰ میلیون قطعه نشا تولید شود.

  مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اضافه کرد: پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به خشکسالی و کمبود منابع آبی، گوجه فرنگی در سطح ۱۴ هزار هکتار کشت و بالغ بر ۶۰۰ هزار تن گوجه تولید شد.

  وی در ادامه خاطرنشان ساخت: مناطق عمده کشت گوجه فرنگی استان بوشهر، شهرستان‌های دیر، کنگان، دشتی،دشتستان و جم است.

  ملک‌زاده تصریح کرد: شهرستان دیر با تولید بیش از ۲۵۵هزار و ۸۰۰ تن گوجه‌فرنگی، رتبه اول را به خود اختصاص  داده است.

  وی ادامه داد: همچنین شهرستان جم نیز با سطح یک‌هزار هکتار گوجه کاری نخستین منطقه در کشور است که محصول خارج از فصل آن روانه بازارهای کشور می‌شود.

  مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد از مزارع گوجه فرنگی استان به صورت آبیاری تحت فشار آبیاری می‌شود.

  وی اضافه کرد: استان بوشهر قطب اول تولید محصول گوجه‌فرنگی خارج از فصل در سطح کشور و همچنین در زمینه تولید نشاء مکانیزه پیشروترین استان در کشور است.

 • خبرهای مرتبط :

 • نظرات کاربران در "آغاز خزانه‌گیری گوجه فرنگی در استان بوشهر/ کشت گوجه‌فرنگی در ۱۴هزار هکتار"
  آخرین اخبار