به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت‌الاسلام یوسف جمالی صبح یکشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: پنجمین کنگره علمی و پژوهشی علامه بلادی بوشهر در ۱۲ آذر در مصلای جمعه بوشهر برگزار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: تجلیل از خانواده‌های مؤسسان حوزه‌های علمیه استان بوشهر را از دیگر برنامه‌های کنگره یادشده است.

جمالی اضافه کرد: حوزه انقلابی، فلسفه و کلام، اخلاق و تربیت، فقه و اصول، ادبیات عرب، زندگینامه علمای استان بوشهر، علوم انسانی، تاریخ اسلام و تشیع، دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی، علوم قرآنی و حدیث و علامه بلادی از موضوعات آثار پنجمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری است.

دبیر پنجمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری تصریح کرد: یکی از ویژگی برگزاری جشنواره علامه بلادی بوشهری این است که در این جشنواره افزون بر طلاب و روحانیان، دانشجویان استان بوشهر نیز شرکت و آثار خود را به دبیرخانه‌های این جشنواره ارسال کرده‌اند.

جمالی از مشارکت دانشجویان، روحانیون و پژوهشگران در جشنواره علامه بلادی بوشهری قدردانی کرد و اضافه کرد: ارسال ۸۰۰ اثر به پنجمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری نشان از رشد پژوهش و فرهنگ پژوهشی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه‌های استان بوشهر است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: امسال برای پنجمین سال کنگره علامه بلادی بوشهری برگزار می‌شود و ۸۰۰ اثر به دبیرخانه این کنگره ارسال‌شده است.

وی از استقبال علما، دانشجویان و پژوهشگران در این کنگره خبر داد و بیان کرد: علما، روحانیون و پژوهشگران دانشگاهی بیش از ۸۰۰ اثر به دبیرخانه این کنگره ارسال کرده‌اند که در آیین برگزاری کنگره ۹ اثر به عنوان آثار برتر معرفی و از ۱۲ اثر تجلیل می‌شود.

دبیر پنجمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری خاطرنشان کرد: پنجمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود.