به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، غلامرضا مهرجو عصر دوشنبه در نشست شورای ورزش شهرستان گناوه اظهار داشت: تشکیل شورای ورزش شهرستان گناوه گام  موثری در توسعه ورزش  همگانی و قهرمانی شهرستان است.

وی افزود: شهرستان گناوه دارای استعدادها و ظرفیت های زیادی در رشته های مختلف ورزشی است و استحقاق آن  را دارد که در زمینه ورزش قهرمانی و همگانی و همچنین اماکن وسرانه ورزشی جایگاه بالاتری از وضعیت کنونی داشته باشد.

فرماندار گناوه گفت:تشکیل شورای ورزش شهرستان گناوه و استفاده از ظرفیت این شورا از سازکارهای مهم توسعه ورزش شهرستان است و انتظار می رود که با همکاری همه اعضای شورا و مشارکت مردمی بتوان به این مهم دست یافت و تحول مثبتی در ورزش شهرستان را شاهد باشیم.

فرماندار گناوه با تقدیر از تلاش های مجموعه اداره ورزش و جوانان شهرستان گفت: رئیس و مسئولان اداره ورزش و جوانان شهرستان با کمترین امکانات و هزینه ها  و بضاعت کم تلاش و زحمات زیادی در پویا و  فعال نگه داشتن حوزه ورزش شهرستان داشته‌اند  ودر حال خدمت رسانی به ورزشکاران هستند که قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: گسترش ورزش های همگانی و قهرمانی در جامعه نمادی از توسعه یافتگی در هر جامعه است و  با گسترش ورزش های همگانی و قهرمانی جامعه سالم هم از لحاظ روحی و هم جسمی و کاهش آسیب های اجتماعی خواهیم داشت .

مهرجو تصریح کرد: باید ظرفیت های لازم برای گسترش و توسعه ورزش در شهرستان گناوه را فراهم کرد و نیاز است که همه اقشار در کنار هم به مسئولان در این زمینه کمک و همکاری کنند.

وی گفت: شهرستان گناوه دارای استعدادها و ظرفیت های فراوانی در رشته های مختلف ورزشی بخصوص ورزش معلولان است که در سطوح مختلف ملی و بین المللی افتخارات را برای کشور و استان کسب کرده اند و باید از این ظرفیت ها و استعدادها حمایت کرد.

فرماندار گناوه عنوان کرد: شورای ورزشی شهرستان باید زمینه و بستر مناسب برای توسعه ورزش را فراهم کند و  پس از گذشت یک سال از شروع بکار این شورای باید خروجی آن بگونه‌ای باشد که گام‌های موثری در توسعه ورزش، افزایش سرانه و امکانات و کمک به ورزشکاران برداشته شود تا زمینه جلب اعتماد و کمک مردم در این زمینه فراهم شود.

وی با اشاره به آمار ارائه شده در زمینه سرانه و اماکن ورزشی اظهار داشت: سرانه و اماکن ورزشی در شهرستان گناوه در مقابل شهرستان هایی که از نظر وسعت،جمعیت و تعداد ورزشکاران پایین تر از این شهرستان  هستند رقم پایینی است که باید برای ارتقای شاخص های ورزشی از ظرفیت های موجود استفاده بیشتری شود.

فرماندار گناوه تاکید کرد: شهرستان گناوه  در زمینه توسعه ورزش‌های آبی دارای ظرفیت بالا و ارزشمندی است که باید مورد توجه و مدنظر قرار گیرد همچنین تشکیل کارگروه پیشکسوتان و نخبگان برای توسعه و کمک به ورزش قهرمانی و همگانی رویکرد مناسبی است که برای شهرستان ضرورت دارد.

وی بیان کرد:  شورای ورزش شهرستان گناوه باید از ظرفیت خیران این شهرستان که همواره در کارهای خیر پیشقدم هستند در زمینه توسعه زیرساخت ها و گسترش ورزش استفاده برده و کمک بگیرد.