به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی ظهر دوشنبه در نشست بررسی ادیان، فرق و مذاهب، هم‌افزایی دستگاه‌ها و فعالان فرهنگی اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی دارای مأموریت‌ها، برنامه‌ها و راهبردهای متعددی در ارتباط با ادیان و مذاهب است.

وی با تأکید بر لزوم هم افزایی بین نهادهای فرهنگی و دینی متولی فرق و ادیان افزود: هم‌افزایی دستگاه‌ها و فعالان فرهنگی موجب تقویت باورهای دینی و دوری جامعه از انحرافات فکری و اعتقادی است.

سروستانی گفت: امیدواریم در سه ماهه پایانی سال و همچنین برنامه های ابلاغی سال ۹۹ بتوان با رویکرد تعاملی و هم افزایی بین سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه و سایر نهادهای فرهنگی زمینه اجرای طرح ها و برنامه های آموزشی خلاقانه، ابتکاری و مؤثر در این حوزه را فراهم کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم کادرسازی و تربیت مربی فرق و ادیان و مذاهب تأکید کرد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام عوض پور محقق و پژوهشگر حوزه ادیان و مذاهب و مدرس حوزه علمیه گزارشی از برنامه‌ها و دوره های اجرا شده در حوزه ادیان و مذاهب به ویژه با رویکرد تربیت مربی و آموزش در سطح استان بیان داشت.

حجت الاسلام سیدعلی پناه محمودی نیا معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر، حجت الاسلام سیدجلال سعیدی مسئول آموزش و عبدالله رئیسی کارشناس فرق و مذاهب اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر نیز در ارتباط با برنامه های ابلاغی سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۹۸ با محوریت ادیان و مذاهب مباحثی را مطرح کردند.