به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، مختار حمیدی رئیس اداره بهزیستی شهرستان گناوه بعد از ظهر پنجشنبه در این همایش بابرشمردن توانایی‌ افراد معلول وکسب موفقیت‌های آنها در عرصه‌ها و فعالیت های علمی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، هنری و ورزشی اظهار داشت: معلولین با وجود معلولیت موانع پیش رو خود را با تقویت اعضای سالم بدن خود برداشته و مشکلات را پشت سر می‌گذارند و توانمندی های خود را به اثبات رسانده اند.

وی با اشاره به اینکه بهزیستی مختص افراد معلول نیست گفت :بهزیستی قبل از تولد با مشاوره و آزمایش رایگان ژنتیک تا بعد از مرگ که خدمات حمایتی به خانوارهای بی سرپرست ارائه می دهد حامی و مددکار همه اقشار جامعه درکنار خدمات به معلولین است.

 سروش گرمسیری معاون عمرانی فرماندار شهرستان گناوه نیز ضمن تبریک روز جهانی معلولین توانایی معلولین را ستودنی دانست و آمادگی همکاری همه جانبه مجموعه مسئولین ارشد شهرستان درفرمانداری با بهزیستی و معلولین را اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به کسب مدال‌های مختلف و رنگارنگ معلولین ورزشکار در میادین ورزشی کشوری و جهانی که بیش از ۹۵ درصد از کل افتخارات ورزشی کسب شده در سطح استان از شهرستان گناوه است گفت: این امر مایه سرافرازی و گویای توانمندی معلولین است و آرزوی موفقیت در تمام زمینه ها برای معلولین دارم.

این همایش با اجرای گروه‌های سرود ناشنوایان، کم توانان ذهنی، تئاتر، نواختن ارگ توسط معلول نابینا و پیانو توسط معلول جسمی و دیگر برنامه های شاد ادامه یافت و درنهایت با اهدای لوح یادبود از مددکاران واحد توانبخشی اداره بهزیستی و مراکز تحت نظر اداره بهزیستی تقدیر شد.