خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکیدکرد که توجه و رسیدگی به خانواده های آسیب دیده در حوادث اخیر باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش بوشکان نیوز به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد در خطبه اول  نماز جمعه این هفته تهران،با اشاره به فرازی از نامه علی (ع) به  مالک اشتر ،بیان کرد :آن حضرت خطاب به مالک می نوسید رحمت و محبت و لطف به مردم تار و پود وجود تو را فراگیرد. کارگزاران نظام اسلامی باید اینگونه باشند.

وی در ادامه تاکید کرد: در کلامی دیگر در توصیف مالک اشتر امام علی (ع) می فرمایند مالک تو شخصیتی هستی که من برای اقامه دین از تو یاری می طلبم. خوشا به حال کسانی که بازوی رهبر نظام اسلامی هستند برای اقامه دین. نمی توان به این مقام رسید مگر اینکه انسان دین را در جان خویش و رفتار خویش اقامه کرده باشد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در نظام اسلامی به مدیران دین مدار نیاز داریم تا برای اقامه دین نقش ایفا کنند، تصریح کرد: کجایند مدیرانی که نخوابند برای آنکه مردم آسوده بخوابند. اقتدار آفرینان دفاع مقدس خواب را بر دیدگان خود حرام کردند و امروز ملت ایران در آرامش هستند.آحاد مردم با هر عقیده و دیدگاهی باید مورد لطف قرار گیرند و کارگزاران نظام را در حال خدمت ببینند.

وی در ادامه با اشاره به فرازی دیگر از نامه امیر المومنین خطاب به ماک اشتر ، بیان کرد: ایشان در این نامه خطاب به مالک تصریح کرده اند که مردم به دو دسته تقسیم می شوند یا مسلمان هستد و یا از نعمت اسلام محرومند، اما انسان‌اند. حکم رانان مسلمان برای انسان منزلت قائلند. انسانیت در نظام اسلامی مورد احترام است.

وی در ادامه خطاب به مسئولین و نیروهای انقلابی بیان کرد:ما باید کرامت انسان ها را ارج بدهیم و برای انسان ها کرامت قائل شویم. امام علی( ع) در فراز دیگر از این نامه تاکید کرده که از مردم گاهی لغزش و خطا سر می زند و ناملایمتی ها و نا آرامی ها بروز می‌کند. حتی آنجایی که با عمد دچار خطا شدند تا جایی که امکان دارد مورد عفو و لطف قرار دهید. از هیچ بخشودگی پشیمان نشو .

وی در ادامه با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص اغتشاشات و نا آرامی های اخیر بیان کرد: ما این سخنان امیر المونین را در رهنمود الهام بخش رهبری چه زیبا می بینیم.ایشان تاکید کردند شهروندان عادی که بدون داشتن نقشی در اعتراضات و اغاشاشات اخیر جان باختند در حکم شهید محسوب شوند این یک اندیشه انقلابی و تمدن ساز است. دنیا بداند انقلاب اینگونه به ملت و جامعه نگاه می‌کند، خانواده آنان تحت پوشش بنیاد شهید قرار گیرد.

وی افزود: رهبری تاکید کردند در خصوص قربانی هایی که در تظاهرات انقلابی به هر نحو جان خود را از دست داده اند موضوع پرداخت دیه و دلجویی از خانواده آنان در دستور کار قرار گیرد.امت حزب الله و پایگاه های بسیج و مردمی انقلاب باید پیشگام اجرای این رهنمود الهام بخش باشند.توجه و رسیدگی به خانواده های آسیب دیده در حوادث اخیر باید در اولویت قرار گیرد.

وی در ادامه تاکید کرد: گزارش خسارات وارد شده را از طریق دبیر خانه ائمه جمعه به هئیتی که دولت تشکیل داده اطلاع رسانی کنید. امیدوارم با اجرای رهنمود های الهام بخش رهبری در این خصوص به سمت تحکیم ملی و انسجام صفوف ملت ایران و نهی از منکر افرادی که دچار خطا در اندیشه هستند، رفته و بر اقتدار ملت بیفزاییم و نقشه های شوم که با دلار های نفتی و دسیسه دشمنان چیده شده بود را خنثی کنیم.

ادامه دارد…