به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر ضمن گرامیداشت روز دانشجو اظهار داشت: توسعه آموزش عالی باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد و برای توسعه زیرساخت‌های آموزشی اقدامات لازم را شاهد باشیم.

وی بر لزوم حرکت دانشجویان در مسیر استکبارستیزی، ولایتمداری و مردم‌داری تاکید کرد و ادامه داد: دانشگاه‌ها به فرهنگ دینی، بصیرت الهی و سیاسی، تعمیق علم و تولید دانش بنیان توجه کرده و به خواسته‌های دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی احترام بگذارند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به سهمیه‌بندی سوخت و افزایش قیمت‌ها خاطرنشان کرد: مسئولان باید نظارت مناسبی بر بازار داشته باشند و از گرانی‌های کاذب در بازار به صورت جدی جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه باید نسبت به تعیین سهمیه سوخت برای همه صنوف اقدام شود افزود: مسئولان باید خدمت‌گزار مردم باشند و دستگاه قضایی نیز با مفاسد برخورد لازم را داشته باشد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در درس خارج فقه درباره داوطلبان نمایندگی مجلس تصریح کرد: نمایندگان باید خودشان را هزینه نظام و مردم کنند و از مردم و نظام برای خود هزینه کنند.

وی با بیان اینکه هر مسئولیتی تعهدات و نکات مسئولیتی ویژه‌ای را برای فرد ایجاد می‌کند، افزود: کسانی که وارد عرصه انتخابات می‌شوند، باری از مسئولیت برای خود به‌ وجود می‌آورند که این کار بسیار دشوار و سنگینی است.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر اینکه داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی بایستی در برابر خدا، خون شهدا و مردم احساس مسئولیت کنند گفت: افرادی که شایستگی دارند و می‌توانند بار مسئولیت را بپذیرند و پاسخگوی خدا، خون شهدا و انسان‌ها باشند وارد این عرصه شوند.