به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالنبی یوسفی فرماندار عسلویه صبح دوشنبه در یادواره ۱۳ شهید و شهدای گمنام شهرستان عسلویه اظهار داشت: در سال ۹۷ ستاد یادواره ۱۳ شهید و شهدای گمنام شهرستان عسلویه پایه ریزی شد و سعی کردیم که از تمامی ظرفیت های شهرستان برای برگزاری این یادواره استفاده کنیم.

وی افزود: شهیدان دارای بصیرت خدایی بودند که در مسیر حق قرار گرفتند تا هنر آنها امروز جهانی است.

فرماندار شهرستان عسلویه تصریح کرد: شهدای در عرش هستند اما باید این گنجینه ارزشمند حفظ شود تا به نسل بعد تحویل داده شود.

یوسفی ادامه داد: یکی از عمده‌ترین دست‌آورد همایش شهدا وحدت و انسجامی است که ایجاد می‌شود که البته این وحدت در سطح شهرستان عسلویه با حضور اهل تشیع و تسنن بی نظیر است.

وی با اشاره به فعالیت های ستاد برگزاری یادواره ۱۳ شهید و شهدای گمنام اظهار داشت: جمع آوری خاطرات و آثار شهدا و اقدام به تالیف کتاب نخل های سرافراز، ساخت فیلم مستند فداییان خلیج فارس، تولید نماهنگ سپاه حضرت زینب به خوانندگی رضا نیک فرجام و اصلاخ و کیفی سازی تصاویر شهدا بخشی از فعالیت‌های این ستاد است.

یوسفی ادامه داد: برگزاری ۱۶ یادواره قشری، حوزه‌ای و پایگاهی در سطح شهرستان، برگزاری مقاله نویسی در شهرستان، برگزاری هشت مسابقه فرهنگی ورزشی به نام و یاد شهدا و نام‌گذاری خیابان‌ها و معابر و اماکن شهری و اداری و شرکت‌ها به نام شهدا از دیگر فعالیت‌های ستاد برگزاری یادواره شهرستان بوده است.