پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت جوی استان بوشهر اظهار داشت: امروز در برخی نقاط احتمال بارش پراکنده باران دور از انتظار نیست.

وی اضافه کرد: از فردا با ورود یک سامانه بارشی به استان، وقوع بارش باران گاهی رگبار باران همراه با رعدو برق و وزش باد در سطح استان بویژه در نیمه جنوبی استان پیش بینی می شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: عمده فعالیت این سامانه طی بعد از ظهر روز سه شنبه تا ظهر روز چهارشنبه پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: با خروج این سامانه موقتا از ناپایداری‌ها کاسته می شود و وزش باد شمال غربی بر روی سواحل و دریا افزایش و در پی آن ارتفاع موج دریا نیز افزایش خواهد یافت.

مساعدی بیان کرد: از اواخر روز پنج شنبه و طی روز جمعه با ورود سامانه بارشی جدید، مجددا در سطح استان رگبار باران همراه با ورعد و برق و وزش باد شدید موقتی و گاهی بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در ساعات آینده آسمان نیمه ابری تا ابری در برخی نقاط همراه با بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد، در هنگام صبح در برخی نقاط پدیده مه پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: طی این مدت جهت وزش باد غالبا شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت۱۰ تا ۳۲ گاهی ۳۸ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.