به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، معاون پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان صبح پنجشنبه در این آیین اظهار داشت: توسعه خانه‌های ورزشی در اولویت برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان در نقاط روستایی و محروم است.

جمشید تقی زاده با بیان اینکه تا پایان دولت تدبیر و امید ۴ هزار و ۵۰۰ خانه ورزش روستایی در استان‌ها شکل می‌گیرد افزود: درصورتی‌که اختصاص سهم ۴۰ درصدی از مالیات بر ارزش‌افزوده سیگار و مواد دخانی به امور ورزش تصویب شود کمک خوبی به این بخش به‌ویژه در حوزه ورزش‌های قهرمانی و هیئت‌های ورزشی خواهد شد.

وی بیان کرد: پروژه‌های ورزشی خوبی در دست اقدام است طوری که امسال در هفته تربیت‌بدنی ۲۳۰ پروژه با ۳۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

تقی زاده افزود: تکمیل پروژه‌های ورزشی در استان بوشهر در اولویت است و این در حالی است که در ۶ سال گذشته پروژه‌های مختلف ورزشی بر اساس مطالبات مردم در شهرها و روستاهای استان بوشهر افتتاح‌شده است.

وی، ایجاد پایگاه قایقرانی قهرمانی کشور در بوشهر را مورد تأکید قرارداد و بیان کرد: با توجه به ظرفیت بالای بوشهر در عرصه ورزش‌های دریایی و ساحلی تلاش می‌شود پایگاه قهرمانی قایقرانی کشور به مرکزیت استان بوشهر ایجاد شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: در راستای توسعه زمین چمن مصنوعی روستایی برای تحقق مطالبات مردم دشتستان اقدامات مهمی انجام می‌شود.

معاون پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان از استخر شنای در دست احداث اهرم تنگستان نیز بازدید کرد و با تأکید بر تسریع در تکمیل این پروژه اظهار داشت: برای بهره‌برداری از استخر سرپوشیده اهرم ۲ میلیارد تومان اعتبار تزریق می‌شود.

احمد بهروزیان فرد مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر نیز با بیان اینکه بیش از ۶ سال از آغاز ساخت این پروژه می‌گذرد افزود: تاکنون ۳۰ میلیارد ریال در ساخت پروژه استخر سرپوشیده اهرم پرداخت‌شده و برای تکمیل آن به ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سالن ورزشی شهدای فاریاب به مساحت یک هزار و ۲۵۰ مترمربع و بااعتبار ۲۲ میلیارد ریال از توابع شهرستان دشتستان به‌عنوان پانصد و شصتمین سالن ورزشی کشور در آئینی با حضور معاون پارلمانی و امور استان‌های وزیر ورزش و جوانان و استاندار بوشهر بهره‌برداری شد.