به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر پنج‌شنبه در نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای استان بوشهر اظهار داشت: آینده این کشور به‌وسیله جوانان انقلابی و ولایتمدار رقم می‌خورد.

وی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب با نمای کلان دانش‌بنیان اسلامی برای پیشرفت است تصریح کرد: تمدن محصول فکر و اندیشه مدیریت انسان است و امروز بزرگ‌ترین ثروت استان بوشهر منابع انسانی و جوانان ولایتمدار و انقلابی آن است که موجب معروفیت این استان شدند.

صفایی بوشهری  گفت: بوشهر استانی انقلابی، ولایتمدار و جهادی است و با توجه به ظرفیت‌های موجود این استان امروز به‌عنوان الگوی تنظیم سند اقتصاد دانش‌بنیان کشور پذیرفته‌شده است.

امام‌جمعه بوشهر اضافه کرد: این استان همچنین به‌عنوان منطقه ویژه علم و فناوری و اجرای بیانیه گام دوم انقلاب معرفی‌شده و اگر قرار است به‌عنوان الگوی تمدن اندیشه‌های اسلامی بر اساس اندیشه رهبر معظم انقلاب باشیم باید باایمان، اخلاق، دانش و کار جهادی در این خصوص اقدام کنیم.

صفایی بوشهری اضافه کرد: برگزاری این عهده واره نشان می‌دهد استان بوشهر به‌عنوان یکی از استان‌های جوان کشور بر اساس نگاه رهبر معظم انقلاب، دانش، توسعه و پیشرفت، مدیریت جهادی و حضور همه‌جانبه جوانان درحرکت است و این آغازی برای انجام کاری بزرگ در استان و تبدیل‌شدن به الگویی برای تمام ایران است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: استان بوشهر استانی غیر مکشوف در بخش سرمایه‌های سرزمینی است اما سرمایه‌های انسانی این استان از سرمایه‌های زیرزمینی آن بسیار مهم‌تر است.