به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی بعدازظهر دوشنبه در شورای تبلیغ استان بوشهر ضمن تسلیت سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین و جان باختن تعدادی از هم‌وطنان عزیز در این واقعه اظهار داشت: آمریکای جنایتکار پس از هدف قرار گرفتن پایگاه‌های خود و شکست سنگین به خواری و ذلت رسید.

وی با بیان اینکه این پیروزی و گرفتن انتقام سخت از دشمنان حلاوت زیادی برای مردم انقلابی ما داشت افزود: به دنبال وقوع حادثه غم‌انگیز سقوط هواپیمای مسافربری، دشمنان نظام اسلامی و به ویژه آمریکا و انگلیس خبیث درصدد سوءاستفاده از این واقعه و ایجاد اختلاف در صفوف متحد ایران اسلامی برآمدند.

سروستانی بابیان اینکه دشمن به دنبال ترور شخصیتی یا فیزیکی شخصیت‌های ارزشمند و تأثیرگذار ما است، تأکید کرد: خدمات ارزشمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طول ۴۱ سال گذشته و اقتدار این نهاد انقلابی با داشتن نیروهای مخلص، شجاع، ایثارگر و شهادت‌طلبی همچون سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار دلیر، حاجی‌زاده که خار چشم دشمنان بوده و هستند، ستودنی است.

وی بابیان اینکه امروز در جنگ تمام‌عیار با استکبار جهانی هستیم، ادامه داد: آمریکا که خود عامل اصلی ناامنی در منطقه است، به همراه سایر هم‌پیمانانش درصدد مقابله با نظام اسلامی و جریان مقاومت هستند و در این مسیر از تمام توان خود و کشورهای سلطه‌پذیر منطقه و اجیران و فریب‌خوردگان داخلی خود استفاده می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: ما بنا بر رسالتی که داریم باید ادای وظیفه کنیم و با حضور افراد تأثیرگذار نقش تبلیغی خود را در روشنگری برای اقشار مختلف مردم و خنثی کردن توطئه‌های شوم دشمن انجام دهیم.

وی با اشاره به دستگیری سفیر انگلیس خبیث در اغتشاشات اخیر و نقش مخرب استکبار در انحراف اعتراضات مردمی علیه نظام اسلامی تصریح کرد: رسانه‌های استکباری دستگیری سفیر انگلیس را مخالف و مغایر قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی عنوان می‌کنند، ولی هیچ‌وقت به این مسئله نمی‌پردازند که سفیر انگلیس در کجا دستگیرشده است.

سروستانی اضافه کرد: حضور سفیر یک کشور در اغتشاشات و اعتراضات غیرقانونی داخلی در یک کشور دیگر بر اساس کدام قانون بین‌المللی صورت می‌گیرد.

وی بابیان اینکه دشمنان در شبکه‌های مجازی با اجیر کردن نیروهای فرصت‌طلب درصدد تلخ کردن پیروزی نظام اسلامی هستند، تأکید کرد: باید افتخارات نظام اسلامی و ایستادگی در برابر همه قدرت‌های ستمگر و پیروزی را که در برابر دشمنان و از بین بردن پایگاه‌های آمریکا به دست آوردیم برجسته کنیم.

سروستانی اضافه کرد: باید با روشنگری زمینه تقویت وحدت در کشور را فراهم کنیم و از توطئه‌های شوم استکبار برای ایجاد اختلاف و اغتشاش در سطح کشور جلوگیری کنیم و در مراکز فرهنگی، دانشگاه‌ها و اقشار تأثیرگذار و از طریق تعامل با رسانه‌ها التهابات را به نفع نظام اسلامی مدیریت کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر بابیان اینکه توان دفاعی کشور، حفظ وحدت، دشمن‌شناسی، بصیرت بخشی و روشنگری از رسالت‌های تبلیغی است که باید انجام پذیرد، خاطرنشان کرد: دشمن در جهت هدایت افکار عمومی به سمت مخالفت با جایگاه ولایت‌فقیه و نهادهای انقلابی به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که خاری در چشم دشمنان است، حرکت می‌کند و در راستای مقابله با این توطئه شوم باید بااقتدار و استفاده از همه ظرفیت‌ها روشنگری کنیم و مراقب سناریوی دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی باشیم.