به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سردار سرتیپ دوم پاسدار علی رزمجو صبح سه‌شنبه در نشست آموزشی کنگره شهدا با حضور نمایندگان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه استان‌های کشور اظهار داشت: در راستای برگزاری کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر، یک ساختار منسجم و کاربردی را با مشارکت استانداری و کلیه دستگاه‌های اجرایی ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: در راستای برگزاری مناسب این کنگره جلسات متفاوتی طی دو سال گذشته با ارکان مختلف انجام‌شده به‌گونه‌ای که کلیه رسانه‌ها، فعالان اجتماعی و فرهنگی، اصناف، فرمانداران، بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا برای برگزاری کنگره آماده‌شده‌اند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر تصریح کرد: باوجوداین که تمرکز اصلی برای برگزاری این کنگره در مجموعه سپاه انجام‌شده اما طی این دو سال به‌گونه‌ای رفتار شده که در کنار ادارات دولتی، کل استان بوشهر فضای ایثار و شهادت به خود بگیرد.

رزمجو با اشاره به اغتشاشات اخیر و پس از افزایش قیمت بنزین در سطح کشور گفت: به دلیل اینکه فضای استان بوشهر مملو از ایثار و شهادت بود به نسبت خیلی کمتری شاهد ایجاد اغتشاشات در استان بوشهر و به خصوص مرکز استان بودیم.

بازسازی تابلوها و تصاویر شهدا در سطح شهرها و روستاهای استان

وی بیان کرد: ازآنجاکه سعی ما این بوده که فضای استان معطر به نام شهدا باشد، طی دو سال گذشته اقدام به بازسازی کلیه تابلوها و تصاویر شهدا در سطح شهرها و روستاهای استان کرده‌ایم به‌گونه‌ای که کمتر کوچه و خیابانی در سطح استان وجود دارد که در این بخش نوسازی نشده باشد.

رزمجو با تقدیر از استاندار و مجموعه دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر عنوان کرد: ۲۱ کمیته تخصصی برای برگزاری کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر ایجادشده است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای ماندگاری آثار شهدا، اقدام به ایجاد کمیته تأیید محتوا کرده‌ایم که ره‌آورد آن تأیید ۱۰۳ کتاب مرتبط با شهدای استان بوشهر بوده که تاکنون ۷۶ کتاب منتشرشده است.