به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، غلامرضا مهرجو عصر سه شنبه در دیدار با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر اظهار داشت: پایگاه فعلی امداد و نجات دریایی جمعیت هلال احمر گناوه در انتهای خور این بندر قرار دارد موقعیت مناسبی ندارد.

وی افزود: با توجه به اینکه پایگاه فعلی در طرح عمران شهری شهرداری قرارگرفته نیازاست با هماهنگی صورت گرفته جانمایی جدیدی برای پایگاه امداد و نجات دریایی صورت پذیرد تا امدادگران همچون گذشته و مصمم‌تر بتوانند پاسخ گوی درخواست‌ها و مأموریت‌ها باشند.

مهرجو بیان کرد: با توجه به شرایط و موقعیت شهرستان گناوه نیاز است تا مشکلات جمعیت هلال احمر این شهرستان مرتفع و بر اساس این نیازها امکانات تخصیص یابد.

فرماندار گناوه با تاکید بر اینکه برای عمران و آبادانی شهرستان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم گفت: وسایل نقلیه و تجهیزات مورد نیاز جمعیت هلال احمر شهرستان گناوه تعمیر و تخصیص یابد تا هنگام حوادث بتوانیم در خدمت رسانی به مردم تلاش کنیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر در ادامه این دیدار گفت: مشخص کردن موقعیت پایگاه امداد و نجات دریایی ملزم رعایت اصول و معیارهایی است و توسط معاونت‌های درون سازمانی مرتبط بررسی شده که با توجه به بروز بودن سامانه املاک می‌بایست پس از تعیین موقعیت، اطلاعات موقعیت ملکی در سامانه ثبت شود.

غلامرضا حاجیانی ادامه داد: با توجه به اینکه سازمان هلال احمر یک نهاد عام المنفعه غیردولتی است باید شاهد همکاری بیش از گذشته شهرداری در تکمیل و جانمایی این پایگاه باشیم زیرا بودجه هلال احمر محدود است و به تنهایی پاسخگوی نیازها نیست

حاجیانی خاطرنشان کرد: با هماهنگی شورای عالی استان مفاد و جزئیات این طرح مورد بررسی قرارمی گیرد زیرا محل جدید تحت اراضی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری است و می‌بایست اقدامات حقوقی، فنی و مهندسی موردتوجه قرار گیرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر خاطر نشان کرد: تلاش می‌شود در راستای برنامه‌ها همچون گذشته در عرصه فعالیتی سازمان به مردم بیش از گذشته خدمت کنیم.