به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید علی پاکنژاد بعدازظهر سه‌شنبه در همایش رؤسای شوراهای دانش‌آموزی مدارس شهرستان کنگان اظهار داشت: تضمین آینده کشور مستلزم باور به جایگاه دانش آموزان در فضای امروز است.

وی تصریح کرد: نیازمند دانش آموزان توانمندی هستیم که فراتر از پرداختن به روند تحصیل رسمی، بتوانند مسئولیت‌پذیری اجتماعی را در جامعه ارتقا بخشند.

پاکنژاد بابیان اینکه باید فرصت تمرین در جامعه برای دانش آموزان فراهم شود تا بتوانند برای اثربخشی اجتماعی آماده شوند گفت: لازم است اثربخشی و نقش‌آفرینی دانش آموزان در تمامی فرآیندها و موضوعات کشور تقویت و افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه مطالبه گری، دادن روحیه، امید به زندگی و آینده و پشتکار باید در دستور کار شوراهای دانش‌آموزی مدارس قرار بگیرد افزود: باید به سازمان دانش‌آموزی به عنوان بازوی توانمند در توسعه شهرستان نگریست.

فرماندار شهرستان کنگان اضافه کرد: شورای دانش‌آموزی باید در مسئله یابی مسائل مختلف مدرسه در جهت حل آن‌ها به صورت فعالانه مشارکت کند.

وی با اشاره به اینکه باید تکیه‌گاه و نقطه ثقل سازمان دانش‌آموزی، مربیان و دانش‌آموزان باشند گفت: سازمان دانش‌آموزی نقش و جایگاه والایی در تربیت اجتماعی دانش آموزان عزیز ایران اسلامی دارد.

پاکنژاد اظهار داشت: سازمان دانش‌آموزی نقش‌آفرینی محوری در سازمان‌دهی و تقویت فعالیت‌های اثرگذار تربیتی در عرصه آموزش مهارت‌های اجتماعی است.

وی بابیان اینکه سازمان دانش‌آموزی به خودباوری دانش آموزان کمک می‌کند افزود: سازمان دانش‌آموزی بهترین ظرفیت تربیتی برای آموزش و پرورش است.

پاکنژاد اظهار داشت: سازمان دانش‌آموزی در نقش‌پذیری و مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان نقش مهمی دارد و شوراهای دانش‌آموزی در حل مشکلات می‌تواند مدیر و بقیه کادر مدرسه را یاری دهد.

فرماندار شهرستان کنگان خاطرنشان کرد: برنامه محوری، مدرسه محوری و اخلاق‌مداری باید سرلوحه کار یک مربی و دانش‌آموز سازمان دانش‌آموزی باشد.