به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، احمد بنافی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر برازجان در جمع مردم این شهر اظهار داشت: دشمنان تلاش داشتند تا با ترور سردار سلیمانی چراغ مقاومت را در منطقه کم‌رنگ و خاموش کنند.

وی به توطئه‌های اخیر دشمنان در کشورهای اسلامی و مقابله با گروه‌های مقاومت اشاره کرد و ادامه داد: می‌خواستند ایران را تضعیف و دچار جنگ داخلی کنند تا از این طریق ما را مجبور به نشستن پای میز مذاکره کنند.

معاون سیاسی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: برآورد آنها این بود که ایران ضعیف شده است و قادر نیست پاسخی به آنها بدهد ولی برآورد آنها اشتباه بود و شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی انسجام و اتحاد در داخل کشور را افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها حتی تصویر چنین اتحادی را بعد از شهادت شهید سلیمانی نمی‌کردند، بیان کرد: تاکنون هیچگاه در داخل کشور به این حد شاهد نفرت از استکبار جهانی نبوده‌ایم و این حضور گسترده مردم آمریکا را به هراس انداخته است.

بنافی خاطرنشان کرد: این حضور گسترده و پرشور مردم نشان داد که این انقلاب همچنان زنده و پویا است و راه خود را با این مردم ادامه می‌دهد.

وی تصریح کرد: انتقام سخت از دشمنان به یک مطالبه عمومی تبدیل شد و در این شرایط پاسخ قاطع ایران به دشمنان یک ضرورت انکارناپذیر بود و اگر پاسخ نمی‌دادیم قطعاً ترور و جنایات دشمن ادامه پیدا می‌کرد.

معاون سیاسی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: اگر با دشمن مقابله نمی‌کردیم می‌گفتند که ایران ضعیف شده است و حمله را در دستور کار قرار می‌دادند ولی این عملیات بزرگ یک بازدارندگی هوشمندانه در مقابل دشمن ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه تلاش شد تا یک ضربه هم‌تراز با انتظارات مردم و در تراز انقلاب اسلامی به دشمن زده شود، اظهار داشت: دشمنان به این نتیجه رسیدند که جمهوری اسلامی ایران مقدر است و قدرت پاسخگویی دارد.

بنافی اضافه کرد: ترامپ خیال می‌کرد که با ترور شهید سلیمانی یک برگ برنده در انتخابات خواهد داشت ولی بر عکس جایگاه ایران در سطح استراتژیک منطقه و جهان ارتقا یافته است.

وی بیان کرد: مسیر ایران اسلامی با قدرت ادامه خواهد داشت و هر چند سردار شهید سلیمانی از این دنیا رفته است ولی میراث گران‌بهای او پابرجا است و جبهه مقاومت منسجم‌تر شده است و کسی نمی‌تواند به میراث حاج قاسم خدشه‌ای وارد کند.

معاون سیاسی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تکلیف نیروهای انقلابی اشاره کرد و ادامه داد: برای ساخت یک نظام مقدر به مجلس و دولت در تراز انقلاب اسلامی نیاز داریم و همه اعضای آن باید در تراز انقلاب باشند.

وی به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر استفاده از ظرفیت جوانان اشاره کرد و افزود: باید نیروهای جوان و مؤمن و انقلابی در صحنه حضور داشته باشند و برای تحکیم ساختارهای نظام تلاش کنند.