به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت‌الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر با تبیین فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم و نیز دیدار با امیر قطر با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی زمینه اضمحلال آمریکای جنایتکار را بیش از پیش کرده به سیاست راهبردی ایران در خصوص در خصوص اخراج آمریکایی‌ها از منطقه اشاره و بیان کرد: شهادت سپهبد شهید سلیمانی و همرزم قهرمان او ابومهدی المهندس زمینه تحقق اخراج آمریکایی‌های جنایتکار و متجاوز از منطقه را به عنوان خواست عموم ملت‌های منطقه فراهم کرده است.

وی با تسلیت حادثه دلخراش سقوط هواپیمای اوکراینی و با بیان اینکه علت اصلی این حادثه شرارت‌های آمریکا در منطقه است به فرصت طلبی فتنه‌گران و جوسازی علیه سپاه اشاره و گفت: جای تعجب است این افراد چرا از روزهای اولیه داغدار نبودند و شمعی روشن نکردند و ادعای دلسوزی شأن دایه مهربان‌تر از مادر بود.

خطیب جمعه بیان کرد: حضور سفیر خیره سر و گستاخ انگلیس خبیث در تجمعات دانشگاه و ترک کشور نشان از انتقام آنها از سپاه و تخریب چهره مبارز، انقلابی و خدوم سردار شجاع اسلام سردار حاجی زاده بود.

محمودی افزود: دشمن بداند ملت قدرشناس و بزرگ ایران هرگز خدمت سپاه پاسداران را فراموش نخواهد کرد.

وی عنوان کرد: تردیدی نیست که خطای انسانی رخ داده و این موضوع در برخی کشورها مسبوق به سابقه بوده که البته در عین حال دستگاه قضائی با دقت و عدالت مسئله را پیگیری می‌کند.

امام جمعه با تسلیت ایام فاطمیه و بیان اینکه مبنای انقلاب اسلامی بر نبوی، علوی و فاطمی بودن انقلاب بوده، به اصول زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها اشاره و افزود: دین‌مداری ولایت‌مداری دو اصل مهم و زیربنای زندگانی بزرگ بانوی عالم هستی بود.

محمودی به موضوع اعلام تأیید و یا رد صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان و بیان شبهه توسط برخی رجال سیاسی در این زمینه اشاره و بیان کرد: برخی افرادی که ادعا کردند شورای نگهبان جناحی عمل می‌کند پاسخ دهند زمانی که در مجلس دهم و برخی دوره‌های ریاست جمهوری صلاحیت کاندیدای شما تأیید شد چرا آن موقع این مطالب را مطرح نمی‌کردند.

وی افزود: گرچه هیئت نظارت معصوم نیستند اما امروز بهترین راه برای بررسی صلاحیت‌ها شورای نگهبان است و تضعیف شورای نگهبان خیانت به اصل نظام، انقلاب و فقهای شورای نگهبان است.

خطیب جمعه به مسئله سیل در برخی استان‌های کشور به ویژه سیستان و بلوچستان و ایجاد مشکلات و مشقات و خسارات فراوان به مناطق سیل زده گفت: آحاد مردم و مسئولان بایستی با همت مضاعف و کار جهادی و استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی به کمک مردم عزیز سیستان و بلوچستان بشتابند و اجازه سو استفاده به دشمن در کمین نشسته‌ای که تلاش می‌کند مردم را به نظام بدبین و اختلاف قومی راه بیندازد را ندهند.

محمودی با تقدیر از برگزاری کنگره سرداران و بیش از دو هزار شهید استان بوشهر با حضور فرماندهی کل سپاه پاسداران و بیان فرازهایی از سخنان سردار سلامی اظهار کرد: یادواره‌ها و کنگره‌ها فرهنگ جهاد و شهادت را در جامعه احیا می‌کند.