به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حمیدرضا پناه صبح چهارشنبه در شورای اشتغال استان بوشهر اظهار داشت: با اجرای این طرح‌ها اشتغال چهار هزار و ۷۴۴ نفر از محل تسهیلات اشتغال روستایی در استان بوشهر فراهم‌شده است.

وی تصریح کرد: سهمیه ابلاغی این استان از محل تسهیلات اشتغال روستایی ۲۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون ۱۹۰ میلیارد و ۳۹۶ میلیون تومان آن جذب‌شده است.

پناه بابیان اینکه این استان با جذب بیش از ۹۰ درصد تسهیلات اشتغال روستایی در این زمینه در کشور پیشتاز است افزود: با جذب این تسهیلات ۲ هزار و ۳۵۱ طرح اشتغال‌زا اجراشده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: از این میزان تسهیلات ۷۹ درصد در بخش کشاورزی، ۹ درصد خدمات و ۷ درصد در بخش صنعت جذب‌شده است.

وی ادامه داد: همچنین سهم اعتبارات حمایتی از محل تسهیلات اشتغال روستایی استان بوشهر نیز ۷۶ میلیارد تومان است که تاکنون ۵۹ میلیارد و ۳۷۶ میلیون تومان جذب و پیش‌بینی می‌شود زمینه اشتغال هزار و ۴۷۶ نفر در استان فراهم شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر بر ضرورت ثبت اشتغال‌های ایجادشده در سامانه رصد تأکید و خاطرنشان کرد: با توجه به نرخ بالای این بیمه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند بیمه روستایی که هزینه کمتری دارد را اجرا کنند.

پناه اضافه کرد: سهمیه کارورزی استان بوشهر ۴۶۷ نفر پیش‌بینی شد که تاکنون ۳۱۰ نفر قرارداد بسته‌اند و ۹۷ نفر نیز بعد از پایان دوره کارورزی جذب همان کارگاه‌ها شدند.

وی درباره آموزش در محیط واقعی کار گفت: امسال سهمیه آموزش در این بخش ۸۳۰ نفر پیش‌بینی‌شده است که از این شمار تاکنون آموزش ۶۰۰ نفر انجام‌گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه میزان اعتبار مصوب اشتغال خانگی در سال جاری برای این استان ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است که همه آن‌ها جذب و ۹۹ درصد به بانک‌ها معرفی و ۸۹ درصد پرداخت‌شده است خاطرنشان کرد: اشتغال پیش‌بینی‌شده استان بوشهر در بخش مشاغل خانگی بر اساس طرح‌های معرفی‌شده ۵۶۸ نفر است.