به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید حسین حسینی ظهر چهار شنبه در نشست با مسئولین دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به تصمیمات جلسه کمیته ملی راهبری طرح میوه ایام نوروز و اختیارات در خصوص شرایط بازار توسط دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار کشور به سازمان‌های استانی صنعت، معدن و تجارت تفویض شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به بررسی حاشیه قیمت میوه و ایجاد انگیزه و مشارکت واحدهای خرده‌فروش در جذب و توزیع میوه، جلسه فوق‌العاده استانی تشکیل و قیمت هر کیلوگرم سیب و پرتقال از امروز ۶ فروردین‌ماه سال جاری تعدیل شد.

حسینی بیان کرد: قیمت سیب قرمز به صورت عمده درب سردخانه در بوشهر به مباشرین خرده‌فروش چهار هزار تومان و قیمت مصرف‌کننده نهایی پنج هزار تومان، قیمت سیب زرد به صورت عمده درب سردخانه به مباشرین خرده‌فروش، چهار هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت مصرف‌کننده نهایی ۵,۵۰۰ تومان تعیین شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بابیان اینکه در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کننده قیمت میوه شب عید طرح تنظیم بازار در استان بوشهر تعدیل شد خاطرنشان کرد: قیمت پرتقال والنسیا جیرفت نیز به صورت عمده درب سردخانه ۵۴۰۰ و قیمت مصرف‌کننده نهایی ۶,۲۰۰ تومان تعیین شد.