به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، اردشیر مذکوری ظهر چهارشنبه در نشست بررسی خسارت سیل به تأسیسات استان بوشهر اظهار داشت: جریان سیل اخیر به تأسیسات برق در ۸ شهرستان بوشهر، گناوه، دیلم، دیر، کنگان، جم، دشتستان و تنگستان خسارت وارد کرد.

وی تصریح کرد: در این سیل ۳ هزار متر شبکه فشار متوسط، ۷۰۰ متر شبکه فشار ضعیف و ۷ دستگاه ترانس برق در استان بوشهر آسیب دید.

مذکوری افزود: بیش‌ترین حجم خسارت‌ها در شهرستان کنگان گزارش‌شده است که با برنامه‌ریزی انجام‌شده با اعزام و استقرار نیروهای عملیاتی نسبت به انتقال بار شبکه‌های آسیب‌دیده و رفع خاموشی‌ها اقدام و تمامی مشترکان برق در کمتر از ۲ ساعت برق‌دار شد.

وی با اشاره به بارش شدید باران و جاری شدن سیل در ۳ فروردین گفت: جاری شدن سیل بیش از ۱۰.۸ میلیارد ریال به تأسیسات شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر خسارت وارد کرد.

مذکوری به اقدامات انجام‌شده برای پیشگیری کرونا پرداخت و خاطرنشان کرد: پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا در شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود همواره در کنار کادر پزشکی و درمانی موردتوجه قرار دارد و با تلاش کلیه کارکنان، تأمین برق مطمئن و پایدار مشترکان و مراکز درمانی را به نحو مطلوبی انجام داده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر خاطرنشان کرد: برق‌رسانی فوری به بیمارستان صحرایی خلیج‌فارس، مشارکت در ضدعفونی معابر عمومی، ضدعفونی مدیریت‌های امورهای برق تمامی شهرستان‌ها ازجمله برنامه‌های انجام‌شده برای مقابله با بیماری کرونا است.