به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، با گذشت یک‌ماه از بیماری کرونا در کشور این روزها در راستای جلوگیری از گسترش این بیماری‌ها شاهد تعطیلی مغازه‌های شهرستان دشتی هستیم؛ موضوعی که کمتر موجب شده مردم در شهر حضور پیدا کنند و بیشتر در خانه‌های خود بافی بمانند.

از طرفی نیز با هماهنگی مسئولان شهرستان سه ایستگاه کنترل مسائل بهداشتی در سطح شهرستان راه اندازی شده و از افرادی که قصد دارند از شهرستان عبور کنند تب سنجی می‌شوند.

این روزها همه مسئولان و مردم پای کار هستند و هر کسی به نوعی دوست دارد خدمتی برای همشهریان خود انجام دهند برخی به صورت خودجوش ماسک تولید می‌کنند، برخی مواد غذایی و ضدعفونی کننده بین افراد نیازمند توزیع می‌کنند و برخی دیگر نیز مراکز پرتردد را ضدعفونی می‌کنند.

شهرداران و دهیاران شهرستان نیز به صورت روزانه مراکز و میادین پرتردد را ضدعفونی می‌کنند و در همین راستا شهرداری خورموج چندین اقلام مورد نیاز بیمارستان خریداری کرده و در اختیار آنها قرار دادند.

اما در این بین برخی از صنوف خواستار حمایت ویژه دولت از آنها در این شرایط هستند. آنها به این موضوع اعتقاد دارند که هیچ چیزی بالاتر از سلامتی نیست ولی اینکه ما ۱۵ روز مغازه‌های خود را تعطیل کنیم در آینده چه حمایتی از ما قرار است صورت بگیرد تا ما بتوانیم اقساط معوقه خود را پرداخت کنیم.

یکی از بازاریان شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حال حاضر چندین دفترچه اقساط بانکی دارم که در زمان موعد بانک پیامک می‌زند که باید بیایید اقساط خود را پرداخت کنید.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های شکست این بیماری تعطیلی بازار و جاهای شلوغ است، افزود: تنها راه درآمد من از همین مغازه است و درآمد دیگری ندارم و وقتی که به بانک مراجعه می‌کنیم و می گویم به خاطر این بیماری سه ماه اقساط خود را نباید پرداخت کنیم می‌گویند چنین بخشنامه‌ای به‌دست ما نرسیده است.

این جوان ۲۶ ساله ادامه ادامه داد: انتظار داریم در این شرایط سخت دولت کمک کار ما باشد و ما را یاری کند تا بتوانیم اقساط خود را پرداخت کنیم.