آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با تبریک موالید شعبانیه و فرا رسیدن روز پاسدار اظهار کرد: آسمانی‌ترین، جذاب‌ترین و ماناترین نام در تاریخ جهان، نام و راه امام حسین (ع) است.

وی افزود: آینده جهان به نام حسین (ع) رقم خواهد خورد و راه حسین بن علی (ع) تنها راه آزادی و تمدن آفرینی الهی در آینده جهان است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اضافه کرد: امام حسین (ع) هدیه عرش به زمینیان برای آسمانی شدن است و حب الحسین (ع) نجاب بخش و کمال آفرین فردی و اجتماعی است.

رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه استان بوشهر به تفسیر آیه سی و پنج سوره مائده اشاره کرد و گفت: اهل بیت رسول الله (ص) بهترین وسیله و واسطه‌های الهی برای توسل به درگاه پروردگار متعال هستند.

وی بیان کرد: در تعالیم آسمانی اسلام بر «تشویق به تولید و اعتدال و قناعت در مصرف» تاکید شده است. آیات و روایات فراوانی بر این اصل دلالت دارند؛ رفاه و آسایش واقعی آدمی در مصرف بی رویه نیست بلکه در بی نیازی و عدم وابستگی به دیگران است.

آیت‌الله صفایی بوشهری ادامه داد: اگر انسان بتواند خود را از تعلقات دنیایی برهاند و بی نیاز سازد، راحت تر زندگی خواهد کرد تا اینکه با مصرف بی حساب آن امور، خود را بی نیاز کند.