حجت الاسلام سید عهبدالهادی رکنی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با تبریک سوم شعبان میلاد باسعادت امام حسین (ع) و روز پاسدار اظهار داشت: در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سوم شعبان همزمان با میلاد باسعادت سرور شهیدان حضرت اباعبدالله (ع) به فرمان امام خمینی (ره) به عنوان روز پاسدار نامگذاری شده است.

امام جمعه گناوه افزود: از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل نیرویی منسجم برای دفاع و پیشرفت انقلاب اسلامی بود.

وی تصریح کرد: به فرمان امام خمینی (ره) جوانانی معتقد و مؤمن پا به این عرصه گذاشتند و به عنوان حافظان و مدافعان ولایت و دستاوردهای انقلاب به جامعه معرفی شدند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل شد.

وی با گرامیداشت یاد همه ایثارگران و شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای امنیت و سلامت، مدافعان حرم و سردار دل‌ها و هم‌رزمانش گفت: امروز امنیت و آرامش جامعه و کشور مرهون و مدیون خدمات و زحمات و تلاش‌های سبز قامتان و حافظان امنیت جامعه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

رکنی حسینی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بدو تشکیل تا کنون در همه عرصه‌ها حضوری چشمگیر و فعال در دفاع از دستاوردهای انقلاب و خدمت رسانی به مردم داشته که این تلاش‌ها قابل تقدیر است.

وی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همه عرصه‌ها، از هشت سال دفاع مقدس تا حوادث و بلایای طبیعی و غیرمترقبه در سیل و زلزله و غیره در کشور پیشتاز است و حضور دارد.

امام جمعه گناوه بیان کرد: امروز هم در مقابله با ویروس کرونا که کشور ما مانند بسیاری از کشورهای جهان با آن مواجه شده است سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه سلامت و امنیت در کنار مدافعان سلامت و کادر پزشکی و درمانی حضوری فعال دارد و در حال خدمت رسانی به مردم است.