به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، احمد لطفی صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و در راستای کاهش تنش‌های روانی و اضطراب ناشی از پیامدهای این ویروس، ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی به مددجویان در شرایط ویژه در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی افزود: در این راستا و از یازدهم اسفندماه سال گذشته تا کنون، مشاورین شاغل در ادارات این نهاد در سراسر استان اقدام به برقراری تماس‌های تلفنی با مددجویان کرده و ضمن ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی فردی، آخرین تکنیک‌های مقابله با این ویروس منحوس را به جامعه هدف آموزش داده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: با توجه به اینکه سلامت جسمی و روانی افراد جامعه در اولویت کلیه برنامه‌ها و فعالیت‌های کمیته امداد قرار دارد، به لحاظ رعایت کردن نکات ایمنی و بهداشتی همه فعالیت‌های گروهی و حضوری مددجویان حذف شده است.

لطفی ادامه داد: البته این به معنای تعطیلی خدمات این نهاد نیست و سعی ما این بوده که در قالب‌های مختلف و بدون حضور فیزیکی مددجویان، خدمات مورد نیاز آنها از جمله پرداخت‌های مالی به حساب مددجویان انجام شود.

وی عنوان کرد: هم اینک بخشی از فعالیت همکاران ما در اقصی نقاط استان متناسب با نیازهای سازمان و مردم و هم راستای با سیاست‌های ستاد مبارزه با کرونای استان بوشهر به شکل دورکاری انجام و بخش محدودی از همکاران نیز در ادارات این نهاد مشغول به خدمت هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر یادآور شد: تا عادی شدن شرایط، این نهاد سعی می‌کند در قالب بسته‌های مختلف، خدمات مورد نیاز مددجویان را به اشکال غیر حضوری ارائه کند.