به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، فرهاد قلی نژاد صبح شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در فصل شروع زاد آوری حیات وحش در استان بوشهر هستیم و باید مراقبت‌های لازم انجام شود.

وی اضافه کرد: به منظور پیشگیری از جابجایی وحوش در فصل زایمان و جلوگیری از ایجاد استرس در زمان زادآوری حیات وحش، ممنوعیت ورود به مناطق امن حفاظت شده اعمال و کنترل‌های مستمر و شبانه روزی توسط مأموران اجرایی این استان در حال انجام است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با تاکید بر لزوم عدم ورود به مناطق حفاظت‌شده تصریح کرد: برخورد جدی با متخلفین صورت خواهد گرفت.

قلی نژاد بیان کرد: فصل بهار هنگام زایش وحوش در طبیعت است و زایش حیواناتی چون قوچ و میش، کل و بز و سایر حیوانات در منطقه حفاظت شده و حتی سایر مناطق طبیعی اهمیت بالایی برای افزایش ظرفیت حیات وحش دارد.

وی از دوستداران محیط زیست و طبیعت خواست تا ضمن همکاری با محیط‌بانان از نزدیکی به مناطق زادآوری حیات وحش خودداری کنند و در صورت مشاهده نوزاد جانوران وحشی، از نزدیک شدن و جابجایی حیوانات خودداری و همچنین با مشاهده رویدادهای غیرطبیعی مراتب را به ادارات حفاظت محیط زیست در سطح استان اطلاع رسانی کنند.