غلامرضا حاجیانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۳۶ ایستگاه غربالگری تشخیص بیماری کرونا در مبادی ورودی استان بوشهر دایر است.

وی با بیان اینکه طرح غربالگری از ۹ اسفند سال گذشته آغازشده است افزود: امدادگران هلال‌احمر که به لباس حفاظتی مجهز هستند تاکنون ۷۵۶ هزار نفر از سرنشینان خودروها در مبادی ورودی این استان غربالگری و تب سنجی کرده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان بوشهر از غربالگری بیش از ۷۵۶ هزار نفر در پایگاه‌های بازرسی سلامت استان خبر داد و گفت: از این شمار ۴۷ نفر علامت‌دار بودند و به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون ۳۶ پایگاه غربالگری جمعیت هلال‌احمر با ۵۸ دستگاه تب سنج در محورهای ورودی و خروجی استان بوشهر فعال هستند و نیروهای ثابت و داوطلبان این جمعیت در ۳ نوبت سرنشینان خودروها را تب سنجی می‌کنند.

حاجیانی، هدف از تب سنجی سرنشینان خودروها را قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا دانست و تأکید کرد: برای مصون ماندن مردم از بیماری کرونا باید از سفر پرهیز کنند و انتظار می‌رود با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی افراد از تردد بین شهری خودداری و به سامانه در خانه ماندن توجه داشته باشند.

وی با اشاره به توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی با همکاری جمعیت هلال‌احمر استان بوشهر گفت: از ۹ اسفند سال گذشته تاکنون اقلام بهداشتی بین هشت‌هزار و ۶۰۰ نفر در قالب ۳ هزار و ۱۶۷ خانوار توزیع‌شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان بوشهر از توزیع ۲ هزار ۳۰۰ دستکش، ۱۶۶ ژل ضدعفونی، و ۱۳۵ مایع ضدعفونی میان مردم به صورت رایگان خبر داد و خاطرنشان کرد: تیم‌های هلال‌احمر تاکنون ضمن توزیع ۳۲۹ لیتر مواد شوینده هزار و ۳۵۶ خودرو گندزدایی، ۸۰۹ نفر ضدعفونی، ۴۷ خیابان و ۱۵۴ مرکز خرید عمومی در استان بوشهر گندزدایی کرده‌اند.