رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پمپ بنزین‌ها، نانوایی‌ها و سوپرمارکت‌ها از مکان‌های مستعد برای انتقال بیشتر ویروس کرونا شناخته شده‌است و در هنگام مراجعه به این مکان‌ها، مسائل بهداشتی باید با دقت رعایت شود.

محمد باز یاری افزود: مردم هنگام خرید از سوپر مارکت دستکش بپوشند و خریدهای خود را قبل از اینکه وارد خانه کنند با پوشیدن دستکش جدید پاکت‌ها را از پلاستیک خرید درآورده و شسته و پلاستیک سوپر مارکت را در سطل آشغال درب دار بیندازند.

باز یاری بیان داشت: به منظور جلوگیری از انتقال بیماری توسط مشتری به داخل سوپر مارکت این شبکه اقدام به توزیع ژل ضد عفونی در سوپر مارکت های پرتردد کرد.

وی افزود: مردم قبل از ورود به سوپر مارکت حتی اگر دستکش پوشیده باشند، دست‌های خود را ضدعفونی کنند.

باز یاری تاکید کرد: در صورتی که ژل یا محلول ضدعفونی در این مکان‌ها قرار نداشت از فروشنده درخواست کنید تا ژل ضدعفونی را در اختیار شما قرار دهد.

وی گفت: علاوه بر سوپرمارکت‌های پرتردد، تعدادی ژل ضدعفونی در پمپ بنزین‌ها، و نانوایی‌ها نیز توسط این شبکه توزیع شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان داشت: به همه متصدیان پمپ بنزین‌ها ابلاغ شده است تا کارگر شاغل پمپ بنزین اقدام به پر کردن باک بنزین کند ولی اگر شخصی خودش اقدام به بنزین زدن برای خودروی خود کرد حتماً از دستکش و ژل ضدعفونی استفاده کند.

محمد باز یاری با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی هنگام خرید نان از نانوایی‌ها بیان کرد: نان پس از خروج از تنور و سرد شدن مستعد انتقال بیماری است لذا به همه نانوا داران گفته شده نان را در بسته بندی به فروش برساند اما برای اطمینان از عدم انتقال بیماری در برخی نانوایی‌ها اقدام به توزیع ژل ضدعفونی جهت استفاده مشتریان شده است.