غلامرضا منتظری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در نوروز امسال استفاده از منابع طبیعی و بوستان‌های جنگلی در راستای مقابله با ویروس کرونا ممنوع شده است.

وی با اشاره به فعالیت گشت‌های حفاظتی منابع طبیعی گفت: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در سراسر استان بوشهر در حال آماده‌باش هستند و از ورود افراد به عرصه‌های جنگلی و مرتعی جلوگیری می‌کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر مساحت عرصه جنگلی استان بوشهر را ۲۷ هزار ۲۱۵ هکتار دانست و تأکید کرد: از عموم مردم تقاضا می‌شود برای حفظ سلامت خود و دیگر افراد جامعه و تا عادی شدن شرایط از رفتن به عرصه‌های طبیعی جداً خودداری کنند.

وی با اشاره به وجود ۸ پارک جنگلی در استان بوشهر گفت: در راستای مقابله با ویروس کرونا پارک‌های جنگلی استان بوشهر تا اطلاع ثانوی تعطیل و حضور در پارک‌ها تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

منتظری با تأکید بر رعایت موارد بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمعات برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا اظهار داشت: برای مبارزه با ویروس کرونا باید همگانی مشارکت فعالی داشته باشند و در این رابطه نقش مردم بسیار مهم و تأثیرگذار است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به اینکه درهای پارک و بوستان‌های استان بوشهر بسته است و یا از ورود مردم جلوگیری می‌شود، خاطرنشان کرد: این اقدام برای حفظ سلامت شهروندان و قطع زنجیره گسترش ابتلای مردم به ویروس کرونا است و تا زمان ریشه‌کن شدن این ویروس درب پارک‌های جنگلی استان بوشهر بسته خواهد بود.