سرهنگ مهدی قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در زمان حاضر افرادی که به دنبال سوءاستفاده از حساب بانکی و رمز دوم افراد هستند تنها ۲ دقیقه وقت دارند.

وی تصریح کرد: اگر مشتری اطلاعات کارت خود را در صفحات پرداخت جعلی وارد کند، این احتمال وجود دارد که کلاه‌برداران در پشت صحنه اطلاعات بانکی را به صورت لحظه‌ای مشاهده و از اطلاعات سوءاستفاده کنند.

قاسمی ادامه داد: با اجرای رمز پویا فرآیند فعالیت افرادی که با ایجاد سایت‌های غیرمجاز و صفحات پرداخت جعلی اطلاعات کارت‌های بانکی را سرقت می‌کردند تا از این کارت‌ها و حساب‌های بانکی در زمان‌های غیرمتعارف و دوره‌های مختلف برداشت غیرمجاز انجام دهند و حتی از این طریق پول شویی یا گم کردن رد پول شویی استفاده کنند، بسیار دشوار است.

وی بیان کرد: با عملیاتی شدن رمز دوم پویا امنیت تراکنش‌های بدون حضور کارت به صورت چشمگیری افزایش‌یافته و درعین‌حال فرآیند سوءاستفاده و فیشینگ برای افرادی که قصد سرقت اطلاعات کارت بانکی شهروندان و برداشت غیرمجاز را دارند، دشوار شده است.

قاسمی ادامه داد: اجرای رمز دوم پویا تأثیری مهم در افزایش امنیت تراکنش‌های اینترنتی و کاهش جرایم ازجمله قطع زنجیره فیشینگ و پول شویی را به همراه داشته است.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر خاطرنشان کرد: با اجرای فاز دوم در آینده نزدیک رمز فقط در یک پذیرنده خاص برای یک تراکنش با ویژگی‌های خاص ازجمله مبلغ و نوع خدمت قابل‌استفاده خواهد بود که همین موضوع سبب می‌شود تا رمز پویا مختص یک تراکنش باشد و به معنی کامل کلمه پویا شود.