به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالکریم گراوند ظهر یکشنبه در نشست ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور اظهار داشت: مردم استان بوشهر استقبال خوبی را از طرح فاصله گذاری اجتماعی داشته‌اند.

وی آمار مبتلایان به کرونا در استان بوشهر را ۸۵ نفر اعلام کرد و ادامه داد: از وزیر نفت در مورد صدور دستورالعمل سختگیرانه برای صنایع نفت و گاز مستقر در استان برای کنترل کرونا قدردانی می‌کنم.

استاندار بوشهر افزود: در حالی که سال گذشته در این ایام مصرف بنزین در استان دو میلیون لیتر گزارش شد اما این رقم در سال جاری به یک میلیون و ۳۰ هزار لیتر رسید و پس از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی هم به ۹۳۳ هزار لیتر کاهش یافته است.

وی بیان کرد: در مدت شیوع کرونا دو هزار و ۸۷۲ بیمار به مراکز درمانی استان مراجعه کردند از این تعداد یک هزار و ۱۳۶ نفر بستری و یک هزار و ۸۸ نفر ترخیص و ۴۸ نفر هم بستری هستند.

گراوند بیان کرد: هم اکنون ۸۵ بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر شناسایی شده که ۷۳ نفر بهبود یافتند و متأسفانه ۶ نفر فوت شدند. ضمن اینکه ۳ پرستار مراکز درمانی استان هم به کرونا مبتلا شدند که اکنون در وضعیت خوبی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید تعداد تخت‌های بستری استان از ۸۸۰ تخت به هزار و ۴۰۰ تخت رسیده است و بیمارستان اورژانس هسته‌ای هم امسال افتتاح خواهد شد.

استاندار بوشهر افزود: کار بزرگی که در جریان بیماری کرونا در استان شاهد بودیم فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و تأثیری که در تأمین نیازمندی‌های استان داشتند بود.

وی ادامه داد: کل خسارت وارده به بخش کشاورزی و زیرساخت‌های شهری ناشی از سیل و تگرگ در استان ۶۵ میلیارد تومان برآورد شده است.