به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالکریم گراوند پیش از ظهر دوشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا با قدردانی ویژه از همراهی مردم شریف استان بوشهر در مقابله با کرونا گفت: اگر همراهی و همکاری مردم نبود استان بوشهر این جایگاه را در زمینه مقابله با کرونا نداشت.

وی بیان کرد: باید از اقدام انسان دوستانه هم استانی‌هایی که ۲ ماه اجاره محل سکونت، دفتر کار یا مغازه را بخشیدند نهایت قدردانی را داشته باشم و انتظار داریم شهرداری‌ها، شوراها، اوقاف و سایر مراکز دولتی هم این موضوع را مد نظر داشته با با مستأجران خود همکاری کنند.

گراوند ضمن خدا قوت و قدردانی از کادر درمانی، پزشکان و پرستاران استان افزود: از تمامی عوامل مختلف طرح فاصله گذاری اجتماعی از جمله ناجا، بسیج، شهرداری‌ها، رسانه‌ها و.. قدردانی می‌کنم و انتظار است با همکاری مردم تا پایان طرح شاهد کاهش شیوع ویروس کرونا در استان باشیم.

وی افزود: در استان بوشهر استقبال خوبی از طرح فاصله گذاری اجتماعی شده به طوری که میزان مصرف سوخت در استان ۴۵ درصد کاهش یافته است.

استاندار بوشهر بیان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای تهیه اقلام مورد نیاز مردم در شرایط کنونی ضروری است.

گراوند گفت: بسته شدن پارک‌ها و سواحل استان با این هدف انجام می‌شود که سلامت مردم حفظ شده و شاهد انتقال ویروس در استان نباشیم، مهمترین موضوع برای ما حفظ سلامت مردم است.

وی ادامه داد: صدا و سیما هم با تهیه برنامه‌های متنوع، زمینه برای تحقق این امر را مهیا کند.

گراوند تاکید کرد: دستورالعمل وزارت نفت برای کنترل کرونا در منطقه پارس جنوبی بسیار خوب و سختگیرانه است و ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اجرای دستورالعمل وزارت نفت برای پارس جنوبی ضروری است.