امروز: سه شنبه, ۴ آبان , ۱۳۹۵.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ | کد خبر : 864
     
 • سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک سپه گفت: خرید گندم با نرخ ۸۰۰ تومان آغاز شده است اما وجه مابه‌التفاوت خرید با نرخ ۷۲۰ تومان قبلی هنوز برای پرداخت کشاورزان تحویل داده نشده است.

  به گزارش”بوشکان نیوز” محسن دارایی با اعلام این خبر اظهارداشت: بعد از اعلام نرخ جدید گندم کیلویی ۸۰۰ تومان قرار شد مابه‌التفاوت خریدها با نرخ قبلی نیز به کشاورزان پرداخت شود اما هنوز این اعتبار از سوی شرکت بازرگانی دولتی به بانک سپه داده نشده است.

  *سه هزار میلیارد ریال کشاورزان داده نشده است

  سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک سپه با بیان اینکه رقمی که از محل مابه‌التفاوت به کشاورزان باید پرداخت شود حدود ۳ هزار میلیارد ریال است، گفت: این وجه باید از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبری رئیس جمهور و از طریق سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها به شرکت بازرگانی دولتی و به بانک سپه بعنوان عامل خرید گندم تضمینی داده شود.

  وی همچنین گفت: حدود یک هفته‌ای است گندم کشاورزان با نرخ جدید ۸۰۰ تومان خریداری و به حساب آنها واریز می‌شود.

  *پیش بینی خرید ۴ میلیون تن گندم دولتی

  دارایی از میزان خرید ۳٫۶ میلیون تن گندم توسط بخش دولتی خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود این میزان تا آخر فصل برداشت به ۴ میلیون تن برسد.

  وی ادامه داد: کل خرید تضمینی گندم توسط بخش دولتی سال گذشته ۲ میلیون و ۴۴ هزار تن بود که پیش‌بینی می‌شود امسال دوبرابر این میزان محقق شود.

  *با افزایش نرخ خرید تضمینی، گندم انبارها به مراکز دولتی تحویل می‌شود

  سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک سپه تصریح کرد: با افزایش ۸۰ تومانی نرخ خرید تضمینی گندم حتی از استان‌هایی که فصل برداشت آنها تمام شده است، گندم به مراکز دولتی تحویل می شود.

  وی گفت: تحویل گندم از استان‌های گرمسیری که فصل برداشتشان تمام شده نشان دهنده این است که آنهایی که گندم را به امید فروش با قیمت بالا‌تر انبار کرده بودند اکنون تحویل دولت می‌دهند./فارس

 • خبرهای مرتبط :

 • نظرات کاربران در "آغاز خرید ۸۰۰ تومانی گندم/مابه‌التفاوت خرید قبل پرداخت نشد"
  آخرین اخبار